Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 marca 2004

Poradnik: NHL 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2004, 18:26

Miłośników znakomitej serii gier sportowych NHL zapraszamy do skorzystania opublikowanego właśnie poradnika do najnowszej edycji NHL 2004. Poradnik, który opracowany został dla najwyższego poziomu trudności, z pewnością pomoże wam odnaleźć się w świecie profesjonalnej amerykańsko-kanadyjskiej ligi hokejowej i sięgnąć po najwyższe zdobycze pucharowe.

Sposoby poruszania się, wierzchowce i nowy filmik - coś dla fanów World of WarCraft
Sposoby poruszania się, wierzchowce i nowy filmik - coś dla fanów World of WarCraft

Phoenix, 3 marca 2004, 15:20

O grze World of WarCraft, która zalicza się do gatunku MMOcRPG miałem przyjemność pisać na łamach naszego serwisu już kilkakrotnie. Dzisiaj jest podobnie. Otóż na oficjalnej witrynie studia Blizzard Entertainment pojawiły się kolejne informacje dotyczące zbliżającego się coraz większymi krokami produktu firmy.

SEGA i Sports Interactive podpisali umowę

Fajek, 3 marca 2004, 15:14

Firmy SEGA Europe Ltd i Sports Interactive, wiodący twórca sportowych gier menedżerskich, ogłosiły podpisanie umowy o współpracy, na mocy której firma SEGA uzyskała prawo do wydawania wszystkich produktów firmy Sports Interactive na całym świecie przez najbliższe pięć lat. Ta umowa jest znaczącym krokiem naprzód dla obu firm i ich planów światowego rozwoju.

Eidos ujawnia nowości związane z Championship Manager 5

Krystian Smoszna, 3 marca 2004, 13:49

Eidos Interactive robi co może, żeby zainteresować piątą odsłoną Championship Manager wszystkich dotychczasowych fanów serii. Wiadomo już, że program będzie zdecydowanie bardziej rozbudowany od poprzedników, co może w pewnym stopniu złagodzić niechęć ewentualnych graczy, po niezbyt przyjemnym rozstaniu wspomnianego wyżej wydawcy i producenta dotychczasowych gier spod znaku Championship Manager – firmy Sports Interactive

[H]ard|OCP vs Phantom - runda 2

Elrond, 3 marca 2004, 12:15

Około 2 tygodni temu informowaliśmy was o działaniach twórców fantomowej konsoli Phantom, firmy Infinitum Labs, wymierzonych przeciwko serwisowi [H]ard|OCP. Chodziło o artykuł, który zamieścił na swoich stronach wspomniany serwis, a który według prawników Infinitum Labs szkalował dobre imię ich pracodawców. Okazuje się, że sprawa ta ma ciąg dalszy.

Interesujący wywiad z Eugenem Jarvisem, twórcą klasycznych gier arcade

Krystian Smoszna, 3 marca 2004, 11:59

Każdy, kto pamięta jeszcze salony gier z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, wczesne komputery domowe, lub gry telewizyjne, z pewnością wie jak duża popularnością cieszyły się takie tytuły jak Defender, Smash TV, Robotron, Stargate, czy NARC. Ich autorem jest Eugene Jarvis, jeden z najwybitniejszych twórców gier arcade.

Peter Molyneux pod jednym szyldem m.in. z ojcami Final Fantasy, Doom i The Sims

eLKaeR, 3 marca 2004, 11:55

Shigeru Miyamoto, Sid Meier, Hironobu Sakaguchi, John Carmack, Will Wright i Yu Suzuki – wszystkie te osoby powinny być doskonale znane każdemu należycie zorientowanemu entuzjaście elektronicznej rozrywki. Zasługi rzeczonych ludzi dla rozwoju gier wirtualnych i nie tylko doceniła w minionych latach organizacja AIAS (Academy of Interactive Arts & Sciences), honorując ich prestiżowym wyróżnieniem w postaci wstępu do Hall of Fame (Sala Sławy). Elitarne grono zasili również słynny Peter Molyneux, czyli 44-letni ojciec m.in. serii Populous, Syndicate, Magic Carpet, Dungeon Keeper i Black & White.

Złoto na Syberii ?

Elrond, 3 marca 2004, 11:25

Całkiem możliwe, ale w tym newsie chodzi o bardzo ciekawą informację, która mam nadzieję zainteresuje wszystkich fanów przygodówek a faktycznie dotyczącą złota i Syberii. Otóż jak podało studio Microids, sequel znakomitej gry przygodowej, która okrzyknięta została Najlepszą Przygodówką 2002 roku, Syberia II, weszła w złoty status i już 24 marca pojawi się na półkach sklepowych !

Top 20 gier w UK (03/03/04)

eLKaeR, 3 marca 2004, 11:11

Nazywa się Bond, James Bond i debiutując zajmuje pierwsze miejsce, wyprzedzając Final Fantasy X-2 i Sonic Heroes, w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 26 lutego 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 21 do 28 lutego 2004.

Recenzja Batman: Vengeance

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2004, 10:51

„Od dłuższego czasu można zauważyć swoisty „boom” na gry oparte na przygodach komiksowego bohatera. Spiderman, Hulk, Thorgal, XIII, Wolverine, czy całej grupy X-Man – zostały one wydane w przeciągu ostatnich kilku miesięcy (nie tylko na PC). Ponieważ sytuacja taka jest jak najbardziej korzystna dla graczy, toteż nie powinni oni narzekać, tym bardziej, że większość tych tytułów (poza Thorgalem, który wypadł mizernie) prezentuje wysoki poziom. Zatem wyczekiwanie na kolejną „elektronizację” (skoro może być ekranizacja, to dlaczego miałoby nie być elektronizacji?) przygód któregoś herosa jest jak najbardziej uzasadnione, tym bardziej kiedy jest nim sam Człowiek-Nietoperz, kultowa postać amerykańskiego komiksu.” – zapraszamy do zapoznania się recenzją gry Batman: Vengeance.

Baczność! Battlefield Vietnam w tłoczni! Spocznij!

eLKaeR, 3 marca 2004, 10:10

Oczekując rynkowego debiutu, wydatnie emocjonującej gros elektroniczno-rozrywkowych konsumentów, gry z gatunku FPS pt. Battlefield Vietnam można posłuchać specjalnego internetowego radia (vide wątek na Forum Dyskusyjnym GRY-OnLine z 26 lutego 2004) lub pobrać ostatni film reklamowy (31 MB). Przy okazji należy zauważyć, że korporacja wydawnicza Electronic Arts nie sprawi potencjalnym nabywcom zawodu w materii terminu premiery, gdyż proces przygotowywania niniejszego produktu postępuje dokładnie według planu. Właśnie rozpoczęto tłoczenie płyt, pakowanie pudełek etc.

Herrera Productions pracuje nad ścieżką dźwiękową do nowej gry z serii Test Drive, Atari powstrzymuje się od komentarzy

Krystian Smoszna, 3 marca 2004, 09:43

„To plotka, a ja nie mogę komentować plotek” – w taki oto sposób wypowiedział się rzecznik firmy Atari na pytanie o rzekomych pracach nad nową grą ze słynnej serii Test Drive, zatytułowaną Cross-Town. Chociaż koncern nie chce podać na razie do publicznej wiadomości żadnych oficjalnych informacji na ten temat, z powodzeniem robi to studio Herrera Productions, które do rzeczonego tytułu przygotowuje ścieżkę dźwiękową.