Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2004, 13:49

Eidos ujawnia nowości związane z Championship Manager 5

Eidos Interactive robi co może, żeby zainteresować piątą odsłoną Championship Manager wszystkich dotychczasowych fanów serii. Wiadomo już, że program będzie zdecydowanie bardziej rozbudowany od poprzedników, co może w pewnym stopniu złagodzić niechęć ewentualnych graczy, po niezbyt przyjemnym rozstaniu wspomnianego wyżej wydawcy i producenta dotychczasowych gier spod znaku Championship Manager – firmy Sports Interactive

Eidos Interactive robi co może, żeby zainteresować piątą odsłoną Championship Manager wszystkich dotychczasowych fanów serii. Wiadomo już, że program będzie zdecydowanie bardziej rozbudowany od poprzedników, co może w pewnym stopniu złagodzić niechęć ewentualnych graczy, po niezbyt przyjemnym rozstaniu wspomnianego wyżej wydawcy i producenta dotychczasowych gier spod znaku Championship Manager – firmy Sports Interactive.

Pierwszym zwiastunem zmian jest wynajęcie specjalistycznej agencji Professional Football System, zajmującej się zbieraniem informacji na temat klubów piłkarskich całego świata (ponad 50 lig). Championship Manager 5, jako pierwszy program w historii komputerowej rozrywki, będzie korzystał z niezwykle bogatych danych PFS. Beautiful Game Studios, aktualny producent gry ogłosił także, że nowy Manager będzie zawierał odmieniony system treningowy piłkarzy, łatwiejszy w obsłudze niż dawniej i zdecydowanie bardziej przydatny podczas rozwoju drużyny. Eidos postanowił nie rezygnować z dwuwymiarowego przedstawienia meczów, ale cały system zostanie napisany od podstaw i będzie bardziej elastyczny niż poprzednio. Autorzy obiecują, że nigdy już nie dojdzie do sytuacji, w których trzecioligowi piłkarze ogrywają w pojedynkach sam na sam największe gwiazdy. Chociaż takie sytuacje na prawdziwych boiskach oczywiście mają miejsce, siłą w Championship Manager 5 będą szczegółowe atrybuty i od nich będzie całkowicie uzależnione poruszanie się piłkarzy po boisku.

Przy okazji poruszenia tematu nowych funkcji w Championship Manager 5, Eidos ogłosił specjalny konkurs, w którym kilkoro szczęśliwców będzie mogło na własne oczy przekonać się o sile nowej gry. Wystarczy przesłać pod adres e-mail [email protected], swoje imię i nazwisko, adres i numer telefonu. Być może do Ciebie uśmiechnie się szczęście i już wkrótce sam zobaczysz, czy CM5 dorówna popularności poprzednich gier z serii.