Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 marca 2004

Knockout Kings 2003 w sądzie ?

Elrond, 30 marca 2004, 16:17

W grę Knockout Kings 2003 posiadacze GameCube bawią się już od ponad pół roku ale dopiero teraz pan Alexis Arguello "ocknął" się i zauważył, że powinien na niej zarobić. No bo tylko chyba w ten sposób można traktować pozwanie przez niego do sądu firm Electronic Arts, Nintendo oraz Sony za nielegalne wykorzystanie w tej grze jego nazwiska.

Epic Games straszy prawnikami cheaterów w Unreal Tournament 2004

Krystian Smoszna, 30 marca 2004, 13:59

Środowisko graczy związane z Unreal Tournament 2004 wciąż głośno komentuje informację o wykryciu przez autorów programu pierwszego cheatera, pomagającego sobie w niedozwolony sposób podczas rozgrywki. W związku z tym wydarzeniem, kilka osób postanowiło dokładnie przestudiować Licencję Użytkownika jaka pojawia się podczas instalacji gry na twardym dysku.

Zbliża się demo Ground Control 2: Operation Exodus

eLKaeR, 30 marca 2004, 12:55

Przedpremierowe testy nowej strategii czasu rzeczywistego o nazwie Ground Control 2: Operation Exodus powinny już nabrać zdecydowanego tempa, albowiem nieuchronnie nadchodzi przysłowiowa godzina zero (tj. rynkowy debiut) - chociaż w tej materii sytuacja jawi się jako dość niejasna (vide news z 25 marca 2004). Niemniej jednak pracownicy firmy Massive Entertainment zamierzają również udostępnić za darmo w globalnej Sieci interaktywną edycję pokazową niniejszego produktu.

Painkiller w "złocie" - realizacja planu przebiega należycie!

eLKaeR, 30 marca 2004, 11:55

Zapewne Szanowni Czytelnicy zdążyli zagrać już w edycję demonstracyjną (circa 230 MB) nowej polskiej produkcji elektroniczno-rozrywkowej pt. Painkiller. Teraz trwa zatem okres niecierpliwego oczekiwania na moment rynkowego debiutu pełnej wersji dzieła firmy People Can Fly, które właśnie wkroczyło w ostatni etap przedpremierowych przygotowań – tj. powielanie w tłoczni, pakowanie pudełek itd.

Room Zoom - nowe wyścigi samochodowe w klimacie Micro Machines!
Room Zoom - nowe wyścigi samochodowe w klimacie Micro Machines!

Krystian Smoszna, 30 marca 2004, 10:20

Pamiętacie jeszcze serię gier Micro Machines, w których gracz ścigał się malutkimi modelami samochodów w domowych sceneriach, np. po kuchennym stole? Jeśli tak to być może zainteresuje Was nowa propozycja Blade Interactive Studios i Jaleco o nazwie Room Zoom, która pod wieloma względami przypomina niegdysiejsze hity rodem z Codemasters.

The Settlers w 3D - nowe informacje i screenshoty

eLKaeR, 30 marca 2004, 09:55

Pierwszą wiadomość nt. nadchodzącej piątej części kultowego strategiczno-ekonomicznego cyklu o nazwie The Settlers, zapoczątkowanego dokładnie przed jedenastoma laty, zaprezentowaliśmy Wam 22 października 2002. Wtedy stało się jasne, że wspólne dzieło firm Blue Byte Software i Ubi Soft Entertainment zaoferuje całkowicie trójwymiarowe środowisko wirtualne dzięki uznanej technologii RenderWare (vide m.in. kill.switch i Broken Sword: The Sleeping Dragon) marki Criterion Software. Teraz w Internecie umieszczono specjalną stronę reklamową kolejnych „Osadników”, jak również garść nowych informacji i trzy debiutanckie zrzuty ekranowe.

Gra z Darthem Vaderem w roli głównej
Gra z Darthem Vaderem w roli głównej

Łosiu, 30 marca 2004, 08:47

Star Wars Battlefront oraz Star Wars: Republic Commando to obecnie jedyne dwa tytuły jakie przygotowuje dla fanów gier komputerowych i fanów Gwiezdnych Wojen, firma LucasArts. Przy czym należy dopowiedzieć, dwa oficjalnie zaanonsowane tytuły, ponieważ jak donoszą różni anonimowi informatorzy, na Game Developers Conference, jak miała miejsce w zeszłym tygodniu, włodarze LucasArts wspominali coś o swoim nowym, priorytetowym projekcie osadzonym w realiach tej gwiezdnej sagi. Będzie on wyjątkowy, ponieważ pozwoli graczom wcielić się w postać samego Dartha Vadera!

Co się dzieje z branżą rozrywki elektronicznej? Gdzie nowe, oryginalne gry?

Łosiu, 30 marca 2004, 08:21

Kryzys kreatywności – to, być może nieco enigmatyczne pojęcie, przez coraz więcej osób związanych z grami komputerowymi, używane jest by przedstawić obecnie panującą sytuację w branży rozrywki elektronicznej. I muszę przyznać, że trudno nie zgodzić się z tą opinią, skoro dosłownie zalewani jesteśmy przez liczne podobne sobie produkty, które w rzeczywistości nie wnoszą nic do reprezentowanego przez siebie gatunku. Zauważmy również, iż lwia część tytułów, odnosi sukces komercyjny tylko i wyłącznie dlatego, że zostały stworzone w oparciu o istniejącą już markę, np. adaptacje filmów lub też kolejne części dawnych przebojów.