Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 marca 2004

Funcom rozpoczyna współpracę z producentem komputerów Alienware

Krystian Smoszna, 12 marca 2004, 12:27

Firma Funcom ogłosiła rozpoczęcie współpracy z koncernem Alienware, zajmującym się produkcją super wydajnych komputerów PC, przeznaczonych w głównej mierze do grania ale i nie tylko. Pierwszym owocem aliansu jest umowa pomiędzy obiema firmami dotycząca programu Anarchy Online – Alien Invasion.

Vivendi ogłasza grę napędzaną Dieselem

Krystian Smoszna, 12 marca 2004, 11:24

Koncern Vivendi Universal zaanonsował nową grę, opartą na kanwie dwóch filmów z Vin Dieselem w roli głównej: Pitch Black z 2000 roku i czekający wciąż na premierę The Chronicles of Riddick. Program zostanie stworzony przy współudziale firm Tigon Studios – należącej do aktora i Starbreeze Studios, znanej m.in. z serii Enclave.

EA i PlayStation 2 - miłość na wieki

Łosiu, 12 marca 2004, 10:33

Co do tego, iż firma Sony obiema konsolami PlayStation podbiła rynek nikt już dzisiaj nie ma wątpliwości. Premiera pierwszego PlayStation miała miejsce dziesięć lat temu i pomimo tego, że obecnie oczkiem w głowie koncernu Sony jest już PlayStation 2 i to na nią wydawane są najnowsze hity, to o dziwo, jedynka nadal cieszy się ogromną popularnością. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż Warren Jensen CFO największego światowego wydawcy gier, Electronic Arts, przyznał na Siedemnastej Corocznej Konferencji Poświęconej Mediom i Rozrywce w Palm Beach, iż jego firma za wcześnie zaprzestała produkować gry na PS i w związku z tym nie popełni tego błędu w przypadku PS2. Wedle jego słów EA może wspierać PlayStation 2 (czyt. produkować gry) aż do roku 2010, czyli w cztery lata po premierze PlayStation 3 (przewidywana premiera to 2006 rok).

Overclocking w wydaniu konsolowym
Overclocking w wydaniu konsolowym

eLKaeR, 12 marca 2004, 10:23

Poddanie samochodu odpowiednim zabiegom technicznym, zwanym zwyczajowo tuningiem, owocuje przeważnie znaczną poprawą jego parametrów użytkowych (przyspieszenie, moment obrotowy etc.). Analogicznie postępuje się z PeCetami - zjawisko swoistego ulepszania komputerów funkcjonuje pod określeniem overclocking. „Podkręcanie” można zafundować również konsoli, co udowodnił pewien zagorzały entuzjasta platformy Sega Genesis.

Kup Counter-Strike: Condition Zero przedpremierowo, a dostaniesz grę Internetem w chwili debiutu!

eLKaeR, 12 marca 2004, 10:10

Niecierpliwie wypatrujecie momentu rynkowego debiutu gry Counter-Strike: Condition Zero i chcielibyście mieć ją dokładnie w chwili inauguracji dystrybucji (23 marca 2004)? Jeśli odpowiedź na rzeczone pytanie brzmi pozytywnie, to właśnie do Was skierowano specjalną ofertę sprzedaży przedpremierowej.

www.DeusEx3.com

eLKaeR, 12 marca 2004, 09:55

Bieżący tydzień stoi pod szyldem wiadomości, dotyczących nowych odsłon popularnych serii gier wirtualnych – m.in. sprawa kolejnego epizodu Max Payne i wątek czwartej części cyklu Carmageddon. Dzisiaj postanowiliśmy naświetlić problem, oznaczony etykietką Deus Ex z numerem 3.

Nui Lei - kolejne rozszerzenie do Vietcongu

Łosiu, 12 marca 2004, 09:12

Kiedy firmy Illusion Softworks oraz Pterodon tworzyły znakomitą wojenną grę akcji osadzoną w realiach wojny wietnamskiej, nie przypuszczały, że zapoczątkuje ona nową modę w tym gatunku. Okazało się bowiem, że Vietcong, bo o nim mowa, stał się dużym sukcesem, a ponadto tematyka jaką porusza jest na tyle atrakcyjna, że wielu największych zawodników w branży zdecydowało się na odpuszczenie tematu II Wojny Światowej na rzecz właśnie konfliktu wietnamskiego (np.: Battlefield Vietnam z EA, Men of Valor: Vietnam z Vivendi czy ShellShock: Nam '67 z Eidosu). Niedawno na zachodzie pojawił się dodatek do Vietcongu o podtytule Fist Alpha, ciągle pojawiają się też nowe mapy do rozgrywek wieloosobowych, a na tym nie koniec. Na oficjalnej stronie firmy Pterodon pojawiła się właśnie wiadomość dotycząca nowego projektu noszącego nazwę - Nui Lei.