Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 marca 2004

Opublikowano nową wersję programu ScummVM oraz zupełnie za darmo, grę Flight of the Amazon Queen

Krystian Smoszna, 16 marca 2004, 17:34

Wczoraj zadebiutowała w sieci nowa wersja programu ScummVM, (0.6.0), pozwalającego uruchamiać klasyczne gry przygodowe na nowoczesnych komputerach. Autorzy chwalą się, że opublikowana edycja w pełni obsługuje wszystkie gry wydane dotąd przez LucasArts/LucasFilm, które były oparte o interfejs SCUMM. W ramach niespodzianki, twórcy udostępnili także pełną wersję gry Flight of the Amazon Queen.

Vanguard: Saga of Heroes - kolejny MMOcRPG na horyzoncie

ComCo, 16 marca 2004, 17:22

Korporacja Microsoft zrezygnowała niedawno z przygotowywania produkcji MMOcRPG o nazwie Mythica, jednak wcale nie zamierza nie wprowadzać na rynek innych tytułów, zaliczających się do wymienionego gatunku. Owa firma postanowiła objąć piecze wydawnicze nad Vanguard: Saga of Heroes - grą Massively Multiplayer Role-Playing, za której developing odpowiada nowe studio Sigil Games (utworzone przez jednego z twórców EverQuesta, tj. Brada McQuaida).

World of WarCraft – oficjalna witryna poświęcona beta testom otwarta!

Phoenix, 16 marca 2004, 16:40

Od kilkunastu dnia w sieci stron poświęconych grze World of WarCraft wrzało. Informacje o tym, jakoby beta testy miały zacząć się wczoraj, tj. w poniedziałek 15 marca pojawiały się również na witrynach, które są członkami programu Fan Site. Jak się jednak okazało były to doniesienia fałszywe. Niemniej jednak mamy miłą wiadomość dla wszystkich fanów gier z gatunku MMOcRPG. Otóż włodarze korporacji Blizzard Entertainment otworzyli oficjalny serwis internetowy poświęcony testom World of WarCraft.

Greyhawk: The Temple of Elemental Evil – Patch 2.0 już niebawem? - Wszystko wskazuje na to, że tak!

Phoenix, 16 marca 2004, 16:00

Greyhawk: The Temple of Elemental Evil to tytuł, który jeszcze przed swoim światowym debiutem (16 września 2003) wywoływał duże zainteresowanie. Niestety po wydaniu okazało się, że ta gra z gatunku cRPG jest obarczona bardzo dużą ilością błędów. Aby naprawić swoją wpadkę pracownicy studia Troika Games wraz z włodarzami Atari (dawne Infogrames) postanowili wydać megapatch poprawiający znajdujące się w programie bugi. Po pewnym czasie wyszło na jaw, że nawet to działanie nie usunęło wszystkich błędów, które zagnieździły się w pełnej wersji Świątyni Pierwotnego Zła. Główny programista odpowiedzialny za TToEE (Steve Moret) obiecał, że zajmie się tą sprawą osobiście. Jednak od dłuższego czasu nie pojawiła się żadna oficjalna wiadomość, która mogłaby potwierdzić te obietnice...

QuakeCon 2004: kiedy i gdzie?

ComCo, 16 marca 2004, 15:57

W Sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące kolejnej edycji amerykańskiego konwentu o nazwie QuakeCon – jednej z największych imprez "growych" na świecie. Tym razem, uczestnicy zlotu spotkają się w centrum Gaylord Texan Resort & Convention, położonym w mieście Grapevine (Texas), gdzie w ciągu czterech dni (12-15) sierpnia będą mogli zająć się tylko i wyłącznie graniem w najnowsze strzelanki FPS, ze wskazaniem na nieśmiertelną serię Quake.

Duke Nukem Forever - kolejna porcja informacji na temat niekończącej się historii...

Fajek, 16 marca 2004, 15:18

Temat Duke Nukem Forever powraca niczym bumerang... powoli większość z nas zaczyna postrzegać proces tworzenia DNF’a jako swoistego rodzaju zjawisko. Ja sam zawsze z zaciekawieniem czytam to co mówią twórcy, gdyż odnoszę wrażenie, że tworzenie DNF’a stało się już czymś więcej niż czystej maści develepingiem...

Sequel wyścigów IndyCar Series nie dla PeCetów
Sequel wyścigów IndyCar Series nie dla PeCetów

eLKaeR, 16 marca 2004, 13:05

Najbliższe lato oprócz standardowych elementów (świeże truskawki, naturalna opalenizna, uciążliwe chmary komarów etc.) przyniesie także nową grę wyścigową autorstwa pracowników korporacji Codemasters Software, którzy obecnie doszlifowują jeszcze PeCetową odsłonę czwartej części cyklu Colin McRae Rally. Równolegle developerzy przygotowują kolejną wirtualną wariację nt. amerykańskiej formuły IndyCar.

Byli pracownicy Microsoft anonsują powstanie nowej firmy zajmującej się produkcją gier oraz pierwszy produkt
Byli pracownicy Microsoft anonsują powstanie nowej firmy zajmującej się produkcją gier oraz pierwszy produkt

Krystian Smoszna, 16 marca 2004, 11:12

Herb Marselas i Chas Boyd, dotychczasowi pracownicy Microsoft, ogłosili wczoraj powstanie nowej firmy zajmującej się produkcją gier komputerowych, o nazwie Emogence. Studio w pocie czoła pracuje już nad swoim pierwszym produktem, zatytułowanym Grafan, który będzie grą akcji z silnie zaznaczonymi elementami RPG.

Top 20 gier w UK (16/03/04)

eLKaeR, 16 marca 2004, 10:44

Dwie gry z kultowej serii Final Fantasy zmieściły się w pierwszej dziesiątce (liderem nadal James Bond 007: Everything or Nothing) zestawienia brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanego wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 10 marca 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 6 do 13 marca 2004.

Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow - 2x demo i premiera w prima aprilis
Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow - 2x demo i premiera w prima aprilis

eLKaeR, 16 marca 2004, 10:10

Niedawne wiadomości, dotyczące „złotego” statusu i wersji pokazowej gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow, otrzymano dzięki internetowym rozmowom z developerami. Natomiast teraz korporacja Ubi Soft Entertainment dostarczyła całkowicie oficjalnych i pełniejszych informacji nt. wspomnianych zagadnień.

Revolution Software zapowiada kontynuację Beneath a Steel Sky

Krystian Smoszna, 16 marca 2004, 08:31

Dziesięć lat potrzebowało studio Revolution Software, aby podjąć decyzję o stworzeniu kontynuacji słynnej gry przygodowej Beneath a Steel Sky. Pomysł tkwił w głowach włodarzy firmy od dłuższego czasu, ale dopiero teraz postanowiono o nim poinformować opinię publiczną.