Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 marca 2004

UbiSoft zapowiada trzecią część gry Crime Scene Investigation

Krystian Smoszna, 10 marca 2004, 15:36

Jeszcze nie ukazała się na rynku druga część gry Crime Scene Investigation, zatytułowana Dark Motives a firma UbiSfot zapowiada jej kolejną odsłonę. Tym razem akcja przeniesie się na słoneczną Florydę, a konkretniej do Miami, gdzie gracz będzie musiał przeprowadzić kilka drobiazgowych śledztw na miejscu zbrodni, wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt kryminalistyczny.

Petycja graczy w sprawie wznowienia prac nad Sam & Max Freelance Police

Krystian Smoszna, 10 marca 2004, 14:25

W sieci pojawiła się specjalna petycja, którą podpisać mogą wszyscy fani przygód Sama & Maxa i tym samym wyrazić swój żal po oficjalnym oświadczeniu LucasArts z początku miesiąca, w którym oznajmiono, iż prace na drugą częścią gry zostały ostatecznie przerwane. Dokument, na którym jest – w chwili gdy piszę te słowa – ponad 12 tysięcy podpisów, zostanie przekazany włodarzom firmy z nadzieją na wznowienie developingu.

Pariah - nowa gra twórców Unreal
Pariah - nowa gra twórców Unreal

Krystian Smoszna, 10 marca 2004, 13:50

Studio Digital Extremes (Unreal, Unreal Tournament) i Groove Games zaanonsowali w dniu wczorajszym nową grę FPS, zatytułowaną Pariah. Program jest w fazie produkcyjnej już drugi rok i wkrótce ujrzy światło dzienne w wersji na PC i Xbox. Mimo, że Groove Games w walce o prawo do dystrybucji Pariah pokonał bardziej renomowaną konkurencję, firma zamierza samodzielnie obsłużyć tylko rynek północno-amerykański.

Sam Fisher entuzjastą telefonów Sony Ericsson w sequelu Tom Clancy's Splinter Cell
Sam Fisher entuzjastą telefonów Sony Ericsson w sequelu Tom Clancy's Splinter Cell

eLKaeR, 10 marca 2004, 12:55

Wczoraj napisaliśmy, że dystrybucją gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow w Polsce zajmie się firma Cenega Poland (sugerowana cena detaliczna zlokalizowanej kinowo wersji wyniesie 119,90 PLN, a premiera nastąpi w kwietniu bieżącego roku). Dzisiaj chcielibyśmy powiadomić Was o interesującej akcji promocyjnej w kontekście rzeczonego produktu, którą wspólnym wysiłkiem stworzyły korporacje Ubi Soft Entertainment i Sony Ericsson Mobile Communications.

Interplay oskarża BattleBorne Entertainment o złamanie kontraktu i domaga się zwrotu 250 tysięcy dolarów z tytułu zaliczki

Krystian Smoszna, 10 marca 2004, 12:38

Interplay postanowił rozprawić się drogą sądową z firmą BattleBorne Entertainment, która już na starcie działalności zasłynęła w branży głównie ze względu na obecność w jej szeregach Erica DeMilta (producenta m.in. Fallout 2).

10 bestsellerów w tygodniu zakończonym 28 lutego

Elrond, 10 marca 2004, 11:00

Poniżej znajdziecie listę najlepiej sprzedających się gier w tygodniu zakończony 29 lutego. Jak można zauważyć Call of Duty trzyma się świetnie i jak na razie nie pozwala się zdetronizować. I jak można również zauważyć "dziesięciu wspaniałych" zdominowanych jest przez produkty Microsoftu i EA.

Ban za cheat – Blizzard rozprawia się z oszustami

Łosiu, 10 marca 2004, 10:59

Wielokrotnie w historii sieci Battle.net, firma Blizzard karała graczy za stosownie cheatów i niedozwolonych programów mających wpływ na przebieg rozgrywek, ale to co się stało wczoraj, było chyba największą czystką, jaka miała miejsce w ogóle jeżeli chodzi o walkę z cheaterami. Mianowicie Blizzard zamknął blisko 300 tysięcy kont osób grających w Warcrafta III i StarCrafta, a około 20 tysięcy kluczy CD zostało zbanowych. Jest to odpowiedź firmy na przybierający rozmiarów plagi proceder oszukiwania w grach online’owych, z którym borykają się też autorzy takich tytułów jak Battlefield 1942 czy Half-Life: Counter-Strike.

Doom 3 na tegoroczną gwiazdkę, niestety wersja PC uboższa względem wersji Xbox...

Łosiu, 10 marca 2004, 09:44

Od dwóch dni jesteśmy świadkami dziwnego wysypu nieoficjalnych rewelacji dotyczących trzeciej część serii Doom. Zaczęło się od doniesień magazynu PC Games Hardware o wymaganiach sprzętowych gry oraz o przewidywanym terminie jej testów i co za tym idzie terminie wydania. Wczoraj John Carmack zdementował plotki dotyczące wymagań sprzętowych podanych przez PC Games Hardware. Z kolei dziś dowiedzieliśmy się, iż Bill Chardavoyne zatrudniony w firmie Activision na stanowisku „Executive Vice President and Chief Financial Officer” zadeklarował, iż Doom 3 zostanie na pewno wydany jeszcze w tym roku kalendarzowym. To nie koniec. Ostanie wieści pochodzące z serwisu Gamepro, mówią, iż tryb rozgrywki wieloosobowej Co-Op, nie pojawi się w wersji PC gry.

Call of Duty - deszcze nagród

Elrond, 10 marca 2004, 09:39

Nie ulega wątpliwości, iż Call of Duty zasługuje na miano gry wybitnej. Potwierdzają to zarówno wyniki jej sprzedaży, komentarze i opinie graczy oraz różnego rodzaju imprezy branżowe, na których ów tytuł gromadzi coraz więcej nagród. Niedawno pisaliśmy o rozdaniu nagród AIAS, na których to "dziecko" Infinity Ward trzy razy stawało na podium, w tym w najbardziej prestiżowej kategorii, Gra Roku.

Pierwsze dokładne informacje nt. Conflict: Vietnam

eLKaeR, 10 marca 2004, 09:09

Prawdopodobnie po dwunastu miesiącach od wydania sequela taktycznej gry akcji Conflict: Desert Storm, a więc w czwartym kwartale 2004, wystartuje dystrybucja produktu o nazwie Conflict: Vietnam (połączone sztaby firm Pivotal Games i SCi Games przygotowują wersje dla PeCetów, jak również konsol Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox). Warstwa fabularna przedstawi najintensywniejszą fazę (lata 1966-1969) interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonej w Wietnamie. Natomiast w roli głównej wystąpi czteroosobowy zespół (Ragman, Junior, Hoss i Cherry), odcięty od kompanów w wyniku słynnej komunistycznej ofensywy Tet (pamiętny rok 1968).

Rozwój marki Universal Combat

eLKaeR, 10 marca 2004, 08:32

PeCetowa hybryda elementów symulacyjnych i strategicznych pt. Universal Combat nie zdążyła jeszcze dobrze zadomowić się na rynku (debiut: 6 lutego 2004), a autorzy już pracują nad jej swoistym rozwinięciem. Nazwa zapowiedzianej właśnie pozycji brzmi Universal Combat – Edge to Edge. Całość ma być taktyczną grą akcji, funkcjonującą samodzielnie oraz posiadającą zupełnie inny charakter od wymienionego wyżej produktu i powiązanej z nim serii Battlecruiser.

Top 20 gier w UK (10/03/04)

eLKaeR, 10 marca 2004, 08:23

Sequelowi gry Deus Ex, noszącemu podtytuł Invisible War, udało się w debiucie zdobyć trzecią pozycję (za James Bond 007: Everything or Nothing i Sonic Heroes) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 3 marca 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 28 lutego do 6 marca 2004.