Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Championship Manager 2001/2002 (PC)

Championship Manager 2001/2002 PC

Championship Manager 2001/2002 to wyprodukowany przez studio Sports Interactive menedżer piłkarski, pozwalający graczom pokierować własną drużyną futbolową. Rozgrywka umożliwia m.in. ustalanie strategii przedmeczowych, transfery zawodników i rozbudowę infrastruktury klubowej.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka Championship Manager 2001/2002 (PC)

producent: Sports Interactive

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12października2001

19października2001

pudełko PL

Nowa edycja 01/02 najsłynniejszego managera piłkarskiego angielskiej firmy Sports Interactive. Zawiera uaktualnioną bazę danych oraz szereg unowocześnień. Poprawiono edytor danych, umożliwiający modyfikację statystyk zawodników oraz wprowadzanie ich bieżących uaktualnień. Zwiększono zainteresowanie mediów lokalnych i ogólnokrajowych piłką nożną, dzięki czemu dostajemy więcej informacji prasowych. Zaimplementowano nowy system transferowy obowiązujący od niedawna w krajach Unii Europejskiej. Uaktualniono również wszystkie rozgrywki pucharowe, nagrody oraz obowiązujące zasady dyscyplinarne.

Nowy system przeprowadzania rekonesansu umożliwia dogłębną analizę przeciwników, łącznie z informacjami o kluczowych zawodnikach oraz taktyce zespołu. Gra zawiera też specjalny tryb rozgrywki z częściowo ukrytymi statystykami nowo zakupionych i nieznanych zawodników. Znacznie podnosi to realizm, ponieważ dopiero po sprawdzeniu tych graczy możemy poznać ich prawdziwe umiejętności. Ponadto mamy możliwość postawienia zarządowi klubu ultimatum oraz złożenia do krajowej federacji piłkarskiej odwołań od kar nałożonych na zawodników.

  • Baza danych gry zawiera ponad 100 tyś. piłkarzy, managerów oraz trenerów z 26. lig całego świata.
  • Pełna symulacja rozgrywek międzynarodowych zawierająca wszystkie najważniejsze zawody łącznie z drużynami kategorii „B” oraz „U-21”.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 541 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI Championship Manager 2001/2002

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Championship Manager 2001/2002

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
Championship Manager 2001/2002 - recenzja gry
Championship Manager 2001/2002 - recenzja gry

Recenzja 22 października 2001, 10:01

Kolejnym usprawnieniem jest wprowadzona możliwość tworzenia notatek. Znam wielu ludzi, którzy nie potrafią grać w CeeMa bez kartki i długopisu, na której zapisują swoje spostrzeżenia. Panowie z SI wyszli im naprzeciw i ułatwili życie – obecnie można sporządzić krótką notatkę dla każdego piłkarza, i co najważniejsze – jest możliwość przypomnienia o niej przez komputer w przyszłości. Wyobraźcie sobie taką sytuację... znalazłem bardzo dobrego zawodnika, któremu za niecały miesiąc kończy się kontrakt ( wniosek – będę mógł go kupić za darmo, na Free Transfer ). Tworzę mu przykładowo notatkę ‘Piłkarz za friko...’ i zaznaczam, aby komputer przypomniał mi o nim za miesiąc. I tak się dzieje – równo za 30 dni otrzymuje stosowny komunikat. Szczerze mówiąc – bardzo to się przydaje...