Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 marca 2004, 11:59

Interesujący wywiad z Eugenem Jarvisem, twórcą klasycznych gier arcade

Każdy, kto pamięta jeszcze salony gier z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, wczesne komputery domowe, lub gry telewizyjne, z pewnością wie jak duża popularnością cieszyły się takie tytuły jak Defender, Smash TV, Robotron, Stargate, czy NARC. Ich autorem jest Eugene Jarvis, jeden z najwybitniejszych twórców gier arcade.

Każdy, kto pamięta jeszcze salony gier z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, wczesne komputery domowe, lub gry telewizyjne, z pewnością wie jak duża popularnością cieszyły się takie tytuły jak Defender, Smash TV, Robotron, Stargate, czy NARC. Ich autorem jest Eugene Jarvis, jeden z najwybitniejszych twórców gier arcade, który niedawno zapowiedział powrót do branży elektronicznej rozrywki i w pocie czoła przygotowuje nowy program, zatytułowany Target: Terror ( pisaliśmy już o nim na początku lutego).

Przypadające w przyszłym roku 25-lecie Defendera, a także i wydanie nowej gry, skłoniło włodarzy magazynu Salon do przeprowadzenia interesującego wywiadu z Eugenem Jarvisem, w którym niezmordowany programista mówi o swoich początkach, przyszłości klasycznych pomysłów z gier arcade, szkodliwych akcjach terrorystów, chwalebnym działaniu ludzi propagującym stare gry, a także szkodliwym wpływie gier firmy Rockstar Games i oczywiście swoim, nowym produkcie. Wywiad jest długi, niezwykle intrygujący i z pewnością wart uwagi, o ile ktoś nie jest zamknięty na klasykę. Pełny tekst możecie znaleźć w tym miejscu . Miłego czytania.