Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2015, 11:04

autor: Góral

Carmageddon: Reincarnation przesunięte na maj

Twórcy Carmageddon: Reincarnation potrzebują jeszcze trochę czasu na dopieszczenie produkcji, w związku z czym nie ukaże się ona 23 kwietnia, lecz 21 maja. W międzyczasie edycja dostępna w Steam Early Access otrzyma nową aktualizację, która umili oczekiwane na pełną wersję.

Carmageddon: Reincarnation w skrócie:
  • Gatunek: wyścigowa gra akcji
  • Deweloper: Stainless Games
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 21 maja 2015 roku
  • Inne: Gra sfinansowana na Kickstarterze

Studio Stainless Games poinformowało, że nie wyrobi się z wszystkimi pracami na 23 kwietnia, na kiedy to zaplanowano premierę gry Carmageddon: Reincarnation. Obsuwa nie jest ogromna, gdyż projekt zadebiutuje 21 maja, ale fani wyczekujący możliwości wzięcia udziału w brutalnych wyścigach i tak muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Produkcja ukaże się w cyfrowej dystrybucji na komputerach osobistych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się w jej wczesną wersję już dziś. Tytuł dostępny jest bowiem w Steam Early Access, gdzie kupicie go za 24,99 euro (około 100 zł). Edycja ta przed premierą ukończonej gry doczeka się sporej aktualizacji. W przyszłości studio Stainless Games zamierza wypuścić Carmageddon: Reincarnation także na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W Carmageddon: Reincarnation stajemy do morderczej walki. - Carmageddon: Reincarnation przesunięte na maj - wiadomość - 2015-04-17
W Carmageddon: Reincarnation stajemy do morderczej walki.
Carmageddon: Reincarnation przesunięte na maj - ilustracja #2

Pierwsza odsłona serii Carmageddon ukazała się w 1997 roku na komputerach PC, a w późniejszym czasie produkcja została przeniesiona na inne platformy sprzętowe. Tytuł swego czasu wzbudzał wielkie kontrowersje przez brutalny gameplay. Podczas zabawy mogliśmy bowiem rozjeżdżać przechodniów. W związku z tym w niektórych krajach tytuł nie został dopuszczony do sprzedaży, a w innych ludzie zostali podmienieni przez zombie.

Carmageddon: Reincarnation to reboot niegdyś słynnej serii brutalnych gier wyścigowych. Twórcy postanowili wskrzesić markę, więc zwrócili się w 2012 roku z prośbą do fanów o wsparcie projektu. Podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter udało im się pozyskać ponad 600 tys. dolarów.

Produkcja zaoferuje znany i lubiany gameplay dostosowany do dzisiejszych czasów. W związku z tym podczas zabawy zasiądziemy za kierownicą znanych już z wcześniejszych odsłon pojazdów, jak i pokierujemy zupełnie nowymi wozami. Nie zabraknie różnorodnych lokacji, ulepszonej sztucznej inteligencji, kilku trybów zabawy itd. Największą nowinką jest jednak odmłodzona oprawa graficzna.

Carmageddon nie byłby jednak sobą, gdybyśmy podczas zabawy nie mogli przejechać nieliczonej ilości osób, otrzymując za to punkty. Element ten będzie oczywiście dostępny w pełnej wersji Reincarnation.