Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2015, 18:57

autor: Renox

Carmageddon: Reincarnation z datą premiery gry

Studio Stainless Games poinformowało, że kolejna odsłona niesamowicie brutalnych wyścigów samochodowych, Carmageddon: Reincarnation, zadebiutuje w pełnej wersji 23 kwietnia. W swojej finalnej odsłonie gra zaoferuje między innymi 16 rozdziałów w rozgrywce dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer dla maksymalnie ośmiu graczy.

W skrócie o Carmageddon: Reincarnation:
  • Producent/Wydawca: Stainless Games
  • Gatunek: wyścigi samochodowe
  • Data premiery: 23 kwietnia 2015
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4

Carmageddon: Reincarnation to już czwarta odsłona niezwykle kontrowersyjnych wyścigów samochodowych inspirowanych filmem Death Race 2000 z 1975 roku. Prace nad omawianą produkcją ruszyły w 2012 roku, kiedy to w ramach crowdfundingowej zbiórki twórcom udało się uzyskać w serwisie Kickstarter ponad 600 tysięcy dolarów. Od marca ubiegłego roku gra znajduje się w serwisie Steam w ramach Wczesnego Dostępu i zbiera całkiem pozytywne oceny grających. Jak dotąd wiadomo było, że debiutu finalnej wersji spodziewać możemy się w kwietniu bieżącego roku. Studio Stainless Games w końcu ogłosiło jednak dokładną datę wydania omawianego tytułu, która ustalona została na 23 kwietnia.

W dniu premiery Carmageddon: Reincarnation zaoferować ma przede wszystkim opcję kariery, która składać się będzie z 16 rozdziałów. Każdy z nich zawierać ma w sobie 3-4 eventy, co łącznie da 50 różnych wyścigów. Zmagania podzielone zostaną na pięć kategorii: Classic Carmageddon, Car Crusher, Fox 'n' Hounds, Ped Chase oraz Death Race. Autorzy pomyśleli również o tych, którzy lubują się w rozgrywkach sieciowych, implementując tryb multiplayer dla maksymalnie ośmiu grających jednocześnie. Oprócz tego w momencie premiery gracze spodziewać mogą się 25 modeli pojazdów (jeden z nich stanowi ekskluzywną zawartość dla tych, którzy wsparli kickstarterową zbiórkę pieniędzy), a także dziewięć zróżnicowanych map. O trzonie rozgrywki raczej wspominać nie trzeba. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon serii, prym wiedzie tu czarny humor, nieskrępowana destrukcja otoczenia i rozpętywanie prawdziwego piekła wśród rozbryzgujących się na maskach pojazdów przechodniów.

Kończąc, warto jeszcze przypomnieć, że gra zadebiutuje na rynku w wersji PC oraz na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na samym początku tej wiadomości znajdziecie zaś najnowszy zwiastun omawianej produkcji, opublikowany wraz z pojawieniem się informacji na temat daty premiery.