Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2016, 18:38

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano Carmageddon: Max Damage na PS4, XOne i PC-ty

Studio Stainless Games zapowiedziało grę Carmageddon: Max Damage na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Produkcja ukaże się w połowie bieżącego roku, a posiadacze Carmageddon: Reincarnation otrzymają ją za darmo.

Studio Stainless Games zapowiedziało grę Carmageddon: Max Damage na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-ty. Gra zadebiutuje na rynku w połowie bieżącego roku i – co ciekawe – otrzymają ja za darmo wszyscy posiadacze Carmageddon: Reincarnation. Z ujawnionych informacji wynika, że będzie to produkcja oparta na wspomnianym przed chwilą tytule, z tym wyjątkiem, że otrzymamy więcej pojazdów, lokacji oraz biednych przechodniów, którzy wpadną pod nasze koła. Deweloperzy przygotowują kilka trybów single i multiplayer. Wśród nich znajdziemy m.in. Classic Carma (walka z SI), w którym zwycięstwo może zależeć zarówno od liczby pokonanych przeciwników, jak i zaliczeniu wszystkich okrążeń, oraz wieloosobowy Fox ‘n’ Hounds, gdzie jeden z graczy staje się lisem ściganym przez całą resztę.

Carmageddon: Max Damage zapewni sporo zabawy fanom samochodowej demolki. - Zapowiedziano Carmageddon: Max Damage na PS4, XOne i PC-ty - wiadomość - 2016-02-22
Carmageddon: Max Damage zapewni sporo zabawy fanom samochodowej demolki.
Carmageddon: Max Damage w skrócie:
  • Nowa odsłona serii Carmageddon
  • Ukaże się w połowie roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych
  • Ostatnia z wymienionych wersji będzie dostępna za darmo dla właścicieli gry Carmageddon: Reincarnation

Wśród dostępnych lokacji znajdziemy zarówno duże, otwarte miejscówki, jak i mniejsze areny. Walczyć będziemy na ulicach miasta, wiejskich drogach, pustyni oraz na lodzie. Natomiast jeżeli chodzi o maszyny, to możemy liczyć m.in. na klasycznego Eagle R, szybkiego, ale mało wytrzymałego Hawk R, ciężarówkę Rig O’Mortis, dziwaczny Project X czy też rodzinne kombi-fortecę Hevy Impaler.

Oczywiście nie zabraknie rozmaitych power-upów (łącznie ma być ich ponad 90 rodzajów), a ponadto doczekamy się systemu powtórek, który twórcy ochrzcili mianem Action Replay. Ot zapowiada się stary, i miejmy nadzieję, że dobry Carmageddon. Na deser prezentujemy jeszcze kilka opublikowanych screenów.

Carmageddon to seria brutalnych gier akcji, w których zasiadamy za kierownicą morderczych pojazdów i bierzemy udział w niecodziennych zawodach na śmierć i życie. Pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała w 1997 roku na komputerach osobistych, a w późniejszym czasie doczekała się wersji na inne platformy sprzętowe oraz kilku kolejnych części. Ostatnią jest Carmageddon: Reincarnation z 2015 roku.