Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2015, 10:04

autor: Góral

Carmageddon: Reincarnation - samochodowa rozwałka już dostępna

Od wczoraj PC-towi gracze mogą nabyć pełną wersję wyścigowej gry akcji Carmageddon: Reincarnation. Produkcja dostępna jest w sklepie Steam za nieco ponad 100 zł i oferuje sporo atrakcji, ale niestety cierpi też na słabą optymalizację.

Wczoraj w sklepie Steam ukazała się wyczekiwana, zwłaszcza przez graczy starszej daty, gra Carmageddon: Reincarnation. Obecnie tytuł studia Stainless Games dostępny jest tylko na komputerach osobistych (Steam) w cenie 24,99 euro (nieco ponad 100 zł). W planach twórców znajdują się też wersje konsolowe, ale nie wiemy kiedy, i czy w ogóle, uda się te plany wcielić w życie. Tak czy siak, PC-towcy mogą się już cieszyć nowym wcieleniem klasycznej serii. W Internecie nie znajdziemy jeszcze recenzji pełnej wersji produkcji, ale z opinii użytkowników Steama wynika, że jest tak sobie, gdyż projekt niestety jest dość słabo zoptymalizowany. Narzekano na to jeszcze w trakcie wczesnego dostępu i jak widać twórcy nie uporali się z tym problemem do końca.

Optymalizacja Carmageddon: Reincarnation potrafi rozwalić niejeden komputer. - Carmageddon: Reincarnation - samochodowa rozwałka już dostępna - wiadomość - 2015-05-22
Optymalizacja Carmageddon: Reincarnation potrafi rozwalić niejeden komputer.
Carmageddon: Reincarnation w skrócie:
  • Gatunek: wyścigowa gra akcji
  • Deweloper: Stainless Games
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 21 maja 2015 roku

Jeżeli jednak nie boicie się zaryzykować i kochacie tę serię, to Carmageddon: Reincarnation może zapewnić Wam mnóstwo dobrej zabawy, gdyż oferuje ponad pięćdziesiąt wydarzeń w kampanii. Zabawa rozgrywa się w około dziesięciu zróżnicowanych środowiskach w sześciu trybach. Łącznie oddano do dyspozycji graczy przeszło dwadzieścia pojazdów oraz mnóstwo power-upów. Wszystko to uzupełnia multiplayer dla sześciu osób oraz dodatki pokroju osiągnieć, znajdziek i list rankingowych.

Seria Carmageddon została zapoczątkowana grą o tym samym tytule, która ukazała się na komputerach PC w 1997 roku. W późniejszym czasie projekt przeniesiono na inne platformy sprzętowe, w tym urządzenia mobilne w 2012 roku. W produkcji zasiadamy za kierownicą samochodów, którymi ścigamy się i walczymy z innymi szalonymi kierowcami. Produkcja zasłynęła jednak nie przyjemną rozgrywką, lecz licznymi kontrowersjami, w końcu w grze możemy chociażby rozjeżdżać przechodniów, co swego czasu wywołało sporo zamieszania.