Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2015, 09:59

autor: Adrian Werner

Game of Thrones: A Telltale Games Series - premiera czwartego epizodu w przyszłym tygodniu

Zespół Telltale Games ogłosił, że premiera czwartego epizodu Game of Thrones: A Telltale Games Series nastąpi w przyszłym tygodniu. Szykowane są wersje na pecety, konsole i urządzenia mobilne.

Daty premier czwartego epizodu:
  1. PC: 26 maja 2015 r.
  2. PlayStation 3/4 (USA): 26 maja 2015 r.
  3. PlayStation 3/4 (EUR): 29 maja 2015 r.
  4. Xbox 360/One: 28 maja 2015 r.
  5. Android/iOS: 29 maja 2015 r.

Studio Telltale Games poinformowało, że w przyszłym tygodniu ukaże się Sons of Winter, czyli czwarty epizod przygodówki Game of Thrones: A Telltale Games Series. 26 maja odcinek trafi na pecety (w wersjach na systemy Windows i OSX), a dwa dni później (28 maja) otrzymają go posiadacze Xboksa 360 i Xboksa One. Z kolei 29 maja stanowić ma dzień premiery wydań mobilnych na systemy iOS i Android. W przypadku właścicieli sprzętów firmy Sony, w Europie produkcja zadebiutuje na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4 29 maja, czyli trzy dni po premierze w Stanach Zjednoczonych. Przy okazji ujawniania tych wszystkich dat autorzy wypuścili także nowy zwiastun.

Sons of Winter to czwarty z sześciu epizodów, jakie w sumie wejdą w skład pierwszego sezonu Game of Thrones: A Telltale Games Series. Opowie on dalsze losy rodu Forresterów i znany z poprzednich odcinków Rodrik otrzyma okazję uwolnienia Ironratha z twierdzy Whitehill. Z kolei Gared zmuszony zostanie do porzucenia Nocnej Straży i udania się na północ, za Mur, a w Królewskiej Przystani dziewczyna o imieniu Mira jeszcze mocniej zagłębi się w świat pałacowych intryg. Natomiast przebywający na kontynencie Essos Asher Forrester na polecenie samej Daenerys Targaryen zinfiltruje pełne niewolników miasto Meereen.

 Game of Thrones: A Telltale Games Series - premiera czwartego epizodu w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

Przypomnijmy, że pierwszy epizod Game of Thrones: A Telltale Games Series zadebiutował w grudniu ubiegłego roku. Projekt w większości opiera się na wizji sagi zaprezentowanej w serialu telewizyjnym Gra o Tron, ale autorzy posiłkowali się także zawartością cyklu powieściowego. Scenariusz koncentruje się na losach sprzymierzonej ze Starkami rodziny Forresterów. Twórcy odtworzyli epicki charakter fabuły pierwowzorów i zaoferowali historię opowiadaną z perspektywy kilku odmiennych postaci, przebywających na dwóch kontynentach.

Pod względem mechanizmów zabawy Game of Thrones: A Telltale Games Series podąża ścieżkami wytyczonymi przez ostatnich kilka gier tego zespołu. Otrzymaliśmy więc przygodówkę, w której prawie wcale nie ma zagadek i zamiast tego rozgrywka koncentruje się na śledzeniu fabuły oraz podejmowaniu decyzji, które w istotny sposób kształtują rozwój historii nie tylko w obrębie danego odcinka, ale również wszystkich kolejnych.

  1. Oficjalna strona gry Game of Thrones: A Telltale Game Series
  2. Recenzja gry Game of Thrones: Iron From Ice – twórcy The Walking Dead kują żelazo póki gorące