Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Airline Tycoon Evolution (PC)

Airline Tycoon Evolution PC

Nowe wydanie klasycznej już strategii ekonomicznej, w której zarządzaliśmy własnymi liniami lotniczymi. Oprócz nowych dziesięciu misji i szesnastu przerobionych, doszła możliwość budowy własnych samolotów i stosowania zabezpieczeń antyterrorystycznych.

Strategiczne | ekonomiczne | samoloty | porty lotnicze/kontrola lotów

PC Windows
Okładka Airline Tycoon Evolution (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5lipca2002

15listopada2002

pudełko PL

Airline Tycoon Evolution to nowe wydanie klasycznej już strategii ekonomicznej niemieckiego zespołu Spellbound Studio, w której zarządzaliśmy własnymi liniami lotniczymi. Tym razem umożliwiono graczom rozegranie dziesięciu zupełnie nowych misji, a ponadto dano też możliwość przejścia 16 misji znanych z pierwszej części gry, mając do dyspozycji wszystkie nowo zaprojektowane samoloty w Airline Tycoon Evolution. W wersji Evolution gracze mogą budować własne samoloty (siedem elementów podstawowych, setki dodatków i możliwych kombinacji) przystosowane do potrzeb każdej misji oraz wymieniać się nimi w Internecie. Do tego celu przygotowano dedykowane grze serwery internetowe, na których społeczność graczy może spotykać się i rywalizować ze sobą.

W dalszym ciągu trzeba podejmować decyzje dotyczące rozkładu lotów, przeglądów i napraw samolotów, posiłków serwowanych na pokładzie oraz zadbać o morale i wydajność naszej załogi. Za pomocą specjalnych gadżetów (kamery, monitory, drzwi antywłamaniowe z laserowymi detektorami itp.) należy też odpowiednio ochraniać zarówno lotnisko jak i samoloty przed aktami terrorystycznymi i sabotażowymi. W sumie w Airline Tycoon Evolution występuje 30 miejsc możliwych do zwiedzenia, 48 portów lotniczych i ponad 200 rozkładów lotów, które możemy dowolnie ustalać i modyfikować. W trybie multiplayer mogą grać cztery osoby w sieci lokalnej lub Internecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 6.91 / 10 na podstawie 700 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Airline Tycoon Evolution

Klasyfikacja PEGI Airline Tycoon Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Airline Tycoon Evolution

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64 MB RAM, akcelerator 3D

Airline Tycoon Evolution - recenzja gry

Recenzja 9 grudnia 2002, 12:50

Przy okazji warto by było również przypomnieć czym tak naprawdę musi zajmować się w grze właściciel linii lotniczej. Naszym najważniejszym zadaniem w początkowej fazie rozgrywki jest wynajdywanie ciekawych ofert przelotów, które następnie układamy w specjalnym grafiku lotów. Oferty zbieramy z kilku miejsc. Air Travel to propozycje jednorazowych lotów, z kolei w Last Minute trafiają się oferty cenne ale musimy je wykonać tego samego dnia. I wreszcie Freight Center. Na pierwszy rzut oka wygląda on bardzo podobnie ale w tym przypadku nie mamy do czynienia z przewozem ludzi tylko ładunków. Każdy z nich jest opisany kilkoma parametrami, dla gracza największą rolę odegra z pewnością waga danego towaru. Co ciekawe, jeżeli ładowność samolotu na to pozwoli to za jednym razem będzie można przewieźć nawet kilka takich ładunków (oczywiście jeżeli ich trasy przelotu okażą się identyczne). W dalszej fazie gry tworzymy własne linie przelotów aczkolwiek Ci, którzy wybiorą kampanię większą ilość czasu spędzą jednak przy wyszukiwaniu pojedynczych ofert. Aby móc latać potrzebne są samoloty. Możemy je zakupić na co najmniej kilka sposobów. W trakcie rozgrywania początkowych misji gracze skierują się raczej do muzeum. Trzeba jednak uważać gdyż równie dobrze można trafić na niezdatnego do dalszej pracy gruchota jak i wyśmienitą, prawie nową torpedę. Z kolei Plane Broker zajmuje się sprzedażą zupełnie nowych maszyn. Z jego usług skorzystamy trochę później aczkolwiek ceny najtańszych maszyn nie są wcale tak wysokie, dobry samolot można kupić już za 10-15 milionów dolarów. I wreszcie możemy zbudować własny samolot ale z tej opcji zbyt prędko raczej nie skorzystamy. Samoloty potrzebują paliwa do kolejnych lotów, zakupujemy je na stanowisku PetrolAir.