Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Airline Tycoon Evolution (PC)
OkładkaAirline Tycoon Evolution (PC)

Airline Tycoon Evolution PC

Nowe wydanie klasycznej już strategii ekonomicznej, w której zarządzaliśmy własnymi liniami lotniczymi. Oprócz nowych dziesięciu misji i szesnastu przerobionych, doszła możliwość budowy własnych samolotów i stosowania zabezpieczeń antyterrorystycznych.

Strategiczne | ekonomiczne | samoloty | porty lotnicze/kontrola lotów

Airline Tycoon Evolution Premiera PC

5lipca2002

pudełko PL

15listopada2002

producent: Spellbound Entertainment AG wydawca: Monte Cristo wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Airline Tycoon Evolution

Airline Tycoon

Airport Tycoon 3

Airport Inc.

Airline Tycoon Evolution to nowe wydanie klasycznej już strategii ekonomicznej niemieckiego zespołu Spellbound Studio, w której zarządzaliśmy własnymi liniami lotniczymi. Tym razem umożliwiono graczom rozegranie dziesięciu zupełnie nowych misji, a ponadto dano też możliwość przejścia 16 misji znanych z pierwszej części gry, mając do dyspozycji wszystkie nowo zaprojektowane samoloty w Airline Tycoon Evolution. W wersji Evolution gracze mogą budować własne samoloty (siedem elementów podstawowych, setki dodatków i możliwych kombinacji) przystosowane do potrzeb każdej misji oraz wymieniać się nimi w Internecie. Do tego celu przygotowano dedykowane grze serwery internetowe, na których społeczność graczy może spotykać się i rywalizować ze sobą.

W dalszym ciągu trzeba podejmować decyzje dotyczące rozkładu lotów, przeglądów i napraw samolotów, posiłków serwowanych na pokładzie oraz zadbać o morale i wydajność naszej załogi. Za pomocą specjalnych gadżetów (kamery, monitory, drzwi antywłamaniowe z laserowymi detektorami itp.) należy też odpowiednio ochraniać zarówno lotnisko jak i samoloty przed aktami terrorystycznymi i sabotażowymi. W sumie w Airline Tycoon Evolution występuje 30 miejsc możliwych do zwiedzenia, 48 portów lotniczych i ponad 200 rozkładów lotów, które możemy dowolnie ustalać i modyfikować. W trybie multiplayer mogą grać cztery osoby w sieci lokalnej lub Internecie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 715 głosów czytelników.

Airline Tycoon Evolution cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Airline Tycoon Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Airline Tycoon Evolution Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D