Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Galactic Civilizations II: Endless Universe (PC)

Galactic Civilizations II: Endless Universe PC

Galactic Civilizations II: Endless Universe to trzeci dodatek do kosmicznej strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu. Tak jak poprzednie rozszerzenia, tak i ten produkt nie wymaga do instalacji podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry Galactic Civilizations II: Władcy Strachu.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | sandbox | kosmiczne

PC Windows
Okładka Galactic Civilizations II: Endless Universe (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5września2008

Galactic Civilizations II: Endless Universe to specjalne wydanie dwóch dodatków do znakomitej strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu, przeznaczone na rynek europejski. Wydanie to zawiera zarówno rozszerzenie Dark Avatar (premiera w 2007 roku) jak i Twilight of the Arnor (2008), jednak nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Twórcą tej edycji jest firma Stardock Systems znana właśnie z ambitnych kosmicznych strategii oraz gier o wyborach prezydenckich (The Political Machine 2008).

Na Endless Universe składają się dwa rozszerzenia niedostępne przed wydaniem tej edycji w europejskich sklepach. Chronologicznie pierwszym z nich jest Dark Avatar. Dodatek ten rozwija wątki fabularne znane z podstawowej wersji gry opowiadając o mrocznym Imperium Drengin, które zdominowało galaktykę, jednak jest nękane przez problemy wewnętrzne – jeden z najsilniejszych klanów, Korath, buntuje się przeciwko polityce zniewolenia wszechświata. Nie oznacza to jednak, że w klanie zaczęły królować szczytne wartości takie jak wolność i równość – zamiast zniewolenia bowiem, przedstawiciele tej grupy żądają całkowitej eksterminacji obcych ras. Co ciekawe, sami członkowie klanu wydają się zmieniać i przestają przypominać swoich pobratymców (także fizycznie). Naszym zadaniem, a wcielamy się w tytułowego Mrocznego Awatara, jest więc odkrycie co dzieje się z tą częścią Imperium i przy okazji uratowanie świata – oczywiście tylko po to by móc go później zniewolić. Prócz nowej kampanii dodatek oferuje mnóstwo usprawnień i nowości: możliwość kreowania przeciwników (za pomocą edytora), siatkę szpiegowską i agentów, bogate w surowce pola asteroidów, rozszerzenie opcji dyplomacji, ulepszoną sztuczną inteligencję, dwie nowe rasy, nieznane wcześniej części statków i wiele innych pomniejszych elementów.

Drugim dodatkiem w pakiecie jest Twilight of the Arnor, który także rozwija motywy fabularne prezentując nową kampanię oraz dodaje mnóstwo zupełnie oryginalnych ulepszeń. W tym rozszerzeniu staniemy po stronie ziemian, nękanych oczywiście przez Imperium Drengin, o którym opowiada Dark Avatar. Naszym zadaniem jest wymierzenie ostatecznego ciosu – musimy odnaleźć i zniszczyć elementy artefaktu, z których przeciwnik czerpie swą moc. Aby tego dokonać jesteśmy zmuszeni oczywiście przemierzyć galaktykę i stoczyć wiele potyczek. Prócz tej intrygującej kampanii autorzy zaimplementowali szereg usprawnień. W oczy rzuca się usprawniona grafika. Rozszerzono znacznie wszechświat wprowadzając odmienny technologiczny rozwój oraz tło historyczne dla każdej z cywilizacji. Prócz tych zasadniczych zmian mnóstwo smaczków i ciekawostek: nowe gigantyczne bazy (Terror Stars) mogące niszczyć planety, wiele nowych statków, odmieniona mechanika gry, edytory (scenariuszy, map, technologii), nowa ścieżka dźwiękowa.

Podsumowując, Endless Universe oferuje dwie nowe kampanie, mnóstwo map i scenariuszy, odmienioną grafikę i muzykę, zmiany w mechanice, kilka edytorów i kilkadziesiąt pomniejszych usprawnień. Warto przypomnieć, że pakiet dwóch dodatków nie wymaga posiadania podstawowej wersji Galactic Civilizations 2.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 81 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Galactic Civilizations II: Endless Universe

Klasyfikacja PEGI Galactic Civilizations II: Endless Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Galactic Civilizations II: Endless Universe

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), Windows XP

Prezes Stardock o korzyściach płynących z przejścia na Windows 7

wiadomość18 czerwca 2009

Brad Wardell, prezes firmy Stardock, amerykańskiego producenta i wydawcy, oznajmił w rozmowie z redakcją serwisu Gamasutra, że byłoby naprawdę dobrze, gdyby „wszyscy gracze pecetowi przełączyli się na Windows 7 tak szybko, jak to jest tylko możliwe”. Skrytykował również koncern Microsoft za wypuszczenie na rynek systemu Windows Vista bez odpowiedniej optymalizacji.

Stardock planuje stworzenie Galactic Civilizations 3

wiadomość30 sierpnia 2008

Fani serii turowych gier strategicznych z akcją osadzoną w kosmosie, Galactic Civilizations, nie mogą narzekać na zaniedbywanie ze strony jej twórców. Cykl doczekał się już dwóch części oraz kilku dodatków do nich, i wygląda na to, że na tym się nie skończy.

Endless Universe – zapowiedziano kolejny dodatek do Galactic Civilizations II

wiadomość8 lipca 2008

Walka o galaktyczną dominację trwa! Jak poinformowali przedstawiciele firmy Kalypso Media, znakomita strategia turowa Galactic Civilizations II doczeka się kolejnego, samodzielnego dodatku, o podtytule Endless Universe. Zawierać ma on dwa poprzednie rozszerzenia: Dark Avatar i Twilight Of the Arnor.

Już wkrótce premiera drugiego dodatku do Galactic Civilizations II

wiadomość23 kwietnia 2008

Druga odsłona cyklu Galactic Civilizations okazała się być bardzo dobrze przyjętą przez graczy na całym świecie. Z ostatnio opublikowanych informacji wynika, że w ciągu dwóch lat od światowej premiery zdecydowało się ją nabyć 300 tysięcy osób. Wynik ten może zostać już niedługo dosyć znacznie poprawiony. Wszystko za sprawą zbliżającej się premiery rozszerzenia Twilight of the Arnor.

Sprzedano trzysta tysięcy kopii gry Galactic Civilizations II

wiadomość16 kwietnia 2008

Czy w dobie milionowych rezultatów, jakie osiąga sprzedaż niektórych gier video skromna liczba trzystu tysięcy może cieszyć developera? Oczywiście, że tak, czego najlepszym dowodem jest Brad Wardell, szef studia Stardock, które odpowiedzialne jest za strategiczną serię zatytułowaną Galactic Civilizations.