Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Galactic Civilizations II: Endless Universe (PC)
OkładkaGalactic Civilizations II: Endless Universe (PC)

Galactic Civilizations II: Endless Universe PC

Galactic Civilizations II: Endless Universe to trzeci dodatek do kosmicznej strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu. Tak jak poprzednie rozszerzenia, tak i ten produkt nie wymaga do instalacji podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry Galactic Civilizations II: Władcy Strachu.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | sandbox | kosmiczne

Galactic Civilizations II: Endless Universe Premiera PC

5września2008

producent: Stardock Corporation wydawca: Kalypso Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Galactic Civilizations II: Endless Universe

Master of Orion II

Master of Orion III

Stars!

Galactic Civilizations II: Endless Universe to specjalne wydanie dwóch dodatków do znakomitej strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu, przeznaczone na rynek europejski. Wydanie to zawiera zarówno rozszerzenie Dark Avatar (premiera w 2007 roku) jak i Twilight of the Arnor (2008), jednak nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Twórcą tej edycji jest firma Stardock Systems znana właśnie z ambitnych kosmicznych strategii oraz gier o wyborach prezydenckich (The Political Machine 2008).

Na Endless Universe składają się dwa rozszerzenia niedostępne przed wydaniem tej edycji w europejskich sklepach. Chronologicznie pierwszym z nich jest Dark Avatar. Dodatek ten rozwija wątki fabularne znane z podstawowej wersji gry opowiadając o mrocznym Imperium Drengin, które zdominowało galaktykę, jednak jest nękane przez problemy wewnętrzne – jeden z najsilniejszych klanów, Korath, buntuje się przeciwko polityce zniewolenia wszechświata. Nie oznacza to jednak, że w klanie zaczęły królować szczytne wartości takie jak wolność i równość – zamiast zniewolenia bowiem, przedstawiciele tej grupy żądają całkowitej eksterminacji obcych ras. Co ciekawe, sami członkowie klanu wydają się zmieniać i przestają przypominać swoich pobratymców (także fizycznie). Naszym zadaniem, a wcielamy się w tytułowego Mrocznego Awatara, jest więc odkrycie co dzieje się z tą częścią Imperium i przy okazji uratowanie świata – oczywiście tylko po to by móc go później zniewolić. Prócz nowej kampanii dodatek oferuje mnóstwo usprawnień i nowości: możliwość kreowania przeciwników (za pomocą edytora), siatkę szpiegowską i agentów, bogate w surowce pola asteroidów, rozszerzenie opcji dyplomacji, ulepszoną sztuczną inteligencję, dwie nowe rasy, nieznane wcześniej części statków i wiele innych pomniejszych elementów.

Drugim dodatkiem w pakiecie jest Twilight of the Arnor, który także rozwija motywy fabularne prezentując nową kampanię oraz dodaje mnóstwo zupełnie oryginalnych ulepszeń. W tym rozszerzeniu staniemy po stronie ziemian, nękanych oczywiście przez Imperium Drengin, o którym opowiada Dark Avatar. Naszym zadaniem jest wymierzenie ostatecznego ciosu – musimy odnaleźć i zniszczyć elementy artefaktu, z których przeciwnik czerpie swą moc. Aby tego dokonać jesteśmy zmuszeni oczywiście przemierzyć galaktykę i stoczyć wiele potyczek. Prócz tej intrygującej kampanii autorzy zaimplementowali szereg usprawnień. W oczy rzuca się usprawniona grafika. Rozszerzono znacznie wszechświat wprowadzając odmienny technologiczny rozwój oraz tło historyczne dla każdej z cywilizacji. Prócz tych zasadniczych zmian mnóstwo smaczków i ciekawostek: nowe gigantyczne bazy (Terror Stars) mogące niszczyć planety, wiele nowych statków, odmieniona mechanika gry, edytory (scenariuszy, map, technologii), nowa ścieżka dźwiękowa.

Podsumowując, Endless Universe oferuje dwie nowe kampanie, mnóstwo map i scenariuszy, odmienioną grafikę i muzykę, zmiany w mechanice, kilka edytorów i kilkadziesiąt pomniejszych usprawnień. Warto przypomnieć, że pakiet dwóch dodatków nie wymaga posiadania podstawowej wersji Galactic Civilizations 2.

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Galactic Civilizations II: Endless Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Galactic Civilizations II: Endless Universe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows XP