Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Trauma Center: New Blood (Wii)
OkładkaTrauma Center: New Blood (Wii)

Trauma Center: New Blood Wii

Trzecia część cieszącej się dużą popularnością serii. Ponownie wcielamy się w postać lekarza, uczestnicząc w skomplikowanych operacjach. Nowością jest dodanie trybu kooperacji dla dwóch graczy.

Akcji | elementy logiczne | na 2 osoby | medyczne | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trauma Center: New Blood Premiera Wii

20listopada2007

pudełko PL

11lipca2008

producent: Atlus wydawca: Atlus wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Trauma Center: New Blood jest dość nietypową grą akcji. W trakcie zabawy wcielamy się bowiem w postać lekarza. Naszym zadaniem jest natomiast wykonywanie mniej lub bardziej skomplikowanych operacji, zazwyczaj mających na celu ratowanie zdrowia lub życia innych osób. New Blood jest trzecią już odsłoną zapoczątkowej na konsoli Nintendo DS serii produktów. Podobnie jednak jak w przypadku drugiej odsłony cyklu, jedyną platformą docelową jest tym razem konsola Wii. Trzecia część rozwija elementy swoich poprzedników, wprowadzając jednocześnie kilka zupełnie nowych pomysłów. Za produkcję gry ponownie odpowiedzialny jest koncern Atlus. Developer ten na Wii opracował również takie tytuły jak Octopuzzle, czy Shin Megami Tensei.

Akcja opisywanej trzeciej części ponownie rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i przedstawia historię dwóch osób, które do niedawna wykonywały swoje obowiązki w odosobnionym ośrodku leczniczym, zlokalizowanym na Alasce. Mowa tu o Markusie Vaughn oraz towarzyszącej mu Valerie Blaylock. W kampanii dla pojedynczego gracza w każdą z tych postaci możemy się oczywiście wcielić. Właściwa gra rozpoczyna się niedługo po tym, jak ośrodek na Alasce zostaje zamknięty. Główni bohaterowie przedstawionej w New Blood historii zmuszeni są więc do powrotu do skorumpowanego ośrodka Concordia Medical Institute oraz do przyłączenia się do rządowej organizacji Caduceus. Podobnie jak w przypadku poprzedniej części Trauma Center, możemy liczyć na ciekawe tło fabularne, obfitujące w liczne konspiracje i zaskakujące zwroty akcji.

Jedna z najpoważniejszych zmian dotyczy dodania pełnoprawnego trybu multiplayer. W zabawie może brać udział dwóch graczy, wcielając się w wymienione wyżej postaci. Z oczywistych względów mamy tu do czynienia z kooperacją. Podstawowe założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Czynności wykonujemy więc przy wykorzystaniu ekranu dotykowego, zajmując się między innymi transplantacjami serca, czy złamanymi kończynami. Możemy oczywiście liczyć na kilka poziomów trudności zabawy, a także opcję uzyskania dodatkowych podpowiedzi. Oprawa wizualna New Blood doczekała się pewnych usprawnień. W dalszym ciągu jest ona utrzymana w mangowym stylu. Na uwagę zasługuje natomiast dodanie kwestii mówionych. Tyczy się to zarówno wyświetlanych scenek przerywnikowych, jak i komentarzy poszczególnych postaci, pojawiających się podczas przeprowadzania kolejnych operacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Trauma Center: New Blood cena w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Trauma Center: New Blood

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Trauma Center: New Blood Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection