Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3
Okładka Jeopardy! (2008) (PS3)

Jeopardy! (2008) PS3

Elektroniczna wersja popularnego amerykańskiego teleturnieju. Wcielamy się w postać jednego z uczestników, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin i dążąc do wygrywania cennych nagród pieniężnych.

Logiczne | quiz | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Jeopardy! (2008) (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

11września2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jeopardy! jest elektroniczną wersją popularnego amerykańskiego teleturnieju, znanego w Polsce pod nazwą Va Banque. Gracz wciela się w postać uczestnika, odpowiadając na zadawane przez prowadzącego pytania i dążąc do wygrywania cennych nagród pieniężnych. Grę opracowano z myślą o klientach serwisu PlayStation Network.

Za każdym razem do rozgrywki przystępuje trzech uczestników. W zależności od własnych preferencji, można bawić się w pojedynkę lub z dwoma innymi graczami (przy jednej konsoli oraz przez Internet). W przypadku zabawy z komputerowymi przeciwnikami przewidziano opcję dostosowania poziomu ich umiejętności.

Teleturniej podzielony jest na szereg rund. Za każdym razem odpowiada się na pytania z wybranych przez siebie kategorii, takich jak wiedza ogólna, życie sław, znane cytaty czy postaci z bajek. Gracz staje przed możliwością doboru poziomu trudności zadania i odpowiadającej mu wygranej. Na potrzeby gry przygotowano bazę składającą się z kilku tysięcy pytań.

Pewną ciekawostką jest możliwość zmiany wyglądu swojej postaci, wybierając jej płeć, kolor skóry czy konkretne elementy ubioru. Dostęp do wielu z tych rzeczy uzyskuje się w miarę odnoszenia kolejnych sukcesów. Jeopardy! oferuje także pełne wsparcie dla systemu Trofeów. Osiągnięcia zdobywa się między innymi za udzielenie kilku poprawnych odpowiedzi z rzędu czy wygranie w teleturnieju określonej sumy pieniędzy. Gracz dysponuje możliwością pobierania niewielkich dodatków z Internetu - m.in. nowych zestawów pytań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-3  

Gry podobne do Jeopardy! (2008)

Wymagania wiekowe Jeopardy! (2008)

odpowiednia dla każdego wieku