Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2008, 14:59

Dziś amerykańska premiera Star Wars: The Force Unleashed

Lucasarts otworzył dzisiaj kolejny rozdział w historii Gwiezdnych Wojen. Do sklepów w całej Ameryce Północnej trafiły bowiem dzisiaj kopie gry Star Wars: The Force Unleashed w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, Playstation Portable, Nintendo DS oraz Wii.

Lucasarts otworzył dzisiaj kolejny rozdział w historii Gwiezdnych Wojen. Do sklepów w całej Ameryce Północnej trafiły bowiem kopie gry Star Wars: The Force Unleashed w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, Playstation Portable, Nintendo DS oraz Wii.

Moc została uwolniona dzięki tajnemu uczniowi Dartha Vadera, o swojsko brzmiącym nazwisku Galen Marek. Mroczny lord Sithów znajduje bowiem chłopca wraz z jego ojcem, rycerzem Jedi, którzy po sławetnym rozkazie 66 imperatora Palpatine’a, nakazującym zabicie wszystkich Jedi w galaktyce, ukrywają się na planecie Kashyyyk. Marek trafia pod opiekę Vadera, gdzie przechodzi szkolenie jako jego uczeń.

Dziś amerykańska premiera Star Wars: The Force Unleashed - ilustracja #1

Z wyjątkiem wersji na current geny, każda z wersji The Force Unleashed będzie charakteryzować się sobie tylko właściwymi elementami dodatkowymi. W przypadku PSP będzie to więc możliwość toczenia pojedynków znanych z filmowych odsłon gwiezdnej sagi. DS dysponować będzie unikalnym systemem sterowania za pomocą stylusa, zaś w przypadku PlayStation 2 będą to nowe poziomy. Spośród nich chyba jednak najbardziej ciekawie zapowiada się wersja na Wii, w której wiilotem będziemy machać niczym prawdziwym mieczem świetlnym.

Current genowe wersje The Force Unleashed, dostępne na konsole PS3 i Xbox 360 zostały stworzone bezpośrednio w studiu LucasArts (za pozostałe edycje odpowiada australijska firma Krome Studios – wersja na DS-a została przygotowana przez n-Space) i co oczywiste, są one najbardziej dopracowane; zarówno pod względem wizualnym, jak i praw fizyki działającym w świecie przedstawionym. Nowe technologie programowania pozwoliły firmom Pixelux Entertainment i NaturaMotion Ltd. przygotować znakomite silniki usprawniające zarówno naturalne poruszanie i zachowanie się postaci oraz nadać każdemu z widocznych obiektów właściwości prawdziwych przedmiotów, przez co szkło, metal czy drewno pod wpływem zewnętrznych czynników na nie działających zachowują się w odpowiedni sobie sposób. Mowa tutaj o technologiach Digital Molecular Matter i Euphoria, które miejmy nadzieję, już wkrótce będziemy mogli podziwiać w działaniu także w innych produkcjach.

Star Wars: The Force Unleashed w Europie pojawi się w sklepach w najbliższy piątek, 19 września. W Polsce gra zadebiutuje tydzień później - 26 września. Polskim dystrybutorem programu jest firma Licomp Empik Multimedia.