Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2008, 12:53

autor: Dorota "vampire" Drużko

Rozpoczęto juz prace nad Saints Row 3

W serwisie Play możemy znaleźć wywiad z Danem Suttonem, jednym z producentów studia Volition, twórców serii Saints Row. Okazuje się, że chociaż wciąż jeszcze nie doczekaliśmy się wydania drugiej odsłony cyklu, ekipa rozpoczęła już pracę nad trójką. Niestety Dan nie chciał wyjawić żadnych szczegółów na jej temat.

W serwisie Play możemy znaleźć wywiad z Danem Suttonem, jednym z producentów studia Volition, twórców serii Saints Row. Okazuje się, że chociaż wciąż jeszcze nie doczekaliśmy się wydania drugiej odsłony cyklu, ekipa rozpoczęła już pracę nad trójką. Niestety Dan nie chciał wyjawić żadnych szczegółów na jej temat, uspokoił tylko fanów, że Saints Row 3 będzie odrębną produkcją, a większość niewyjaśnionych wątków z pierwszej odsłony serii znajdzie swoje rozwiązanie w dwójce. Nie musimy się więc obawiać, że ponownie fabuła urwie się w najmniej odpowiednim momencie, jak to miało miejsce w pierwowzorze. Ponadto Sutton wyjawił, że choć wcześniej nie zapowiadano wydania jakiejś dodatkowej zawartości, to z pewnością się ona pojawi. W dodatku możemy spodziewać się czegoś naprawdę dużego - producent wspomniał o nowych mapach do multiplayera, rozwinięciu fabuły, wprowadzeniu niewystępujących wcześniej postaci.

Rozpoczęto juz prace nad Saints Row 3 - ilustracja #1

Przy próbie porównania do cyklu GTA Dan wyjaśnił, że produkcja Volition nie będzie tak realistyczna, jak dzieło Rockstar. Rozgrywka w Saints Row 2 ma być bardziej dynamiczna i widowiskowa, czasem wręcz przerysowana, czyli po prostu zapewnić graczom dużo frajdy. Ukończenie gry zajmie nam około 15-20 godzin, jednak dzięki możliwości dostosowania wielu elementów zabawa powinna znacznie się wydłużyć, zwłaszcza, że dostępnych będzie wiele różnych, dodatkowych aktywności takich jak na przykład base jumping, zabójstwa, odkrywanie bonusów. Twórcy chcieli wzbogacić program o pewne elementy znane z innych produkcji, dla przykładu zmienili system walki - teraz ma bardziej przypominać ten znany z Gears of War.

Przypomnijmy jeszcze, że Saints Row 2 ukaże się w Stanach Zjednoczonych 14 października na PC, Xboxie 360 i PS3, natomiast reszta świata powinna otrzymać tytuł trzy dni później – 17 października. Dystrybucją w Polsce zajmie się firma CD Projekt, która przygotowała również kolekcjonerskie wydanie gry.