Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2008, 10:57

autor: Dorota "vampire" Drużko

Multiplayer w GTA IV tylko przez Windows Live

O tym, że pecetowa wersja GTA IV otrzyma wsparcie Games for Windows Live pisaliśmy już w sierpniu. Wczoraj natomiast Microsoft oficjalnie poinformował, że najnowsze dzieło Rockstar, podobnie jak Fallout 3, Warhammer 40,000: Dawn of War II i Quantum of Solace: The Game opatrzone zostanie znanym logiem tej usługi. Tak więc wykorzysta oferowane przez nią możliwości sieciowe oraz tutejszy odpowiednik xboxowego Marketplace'u. Niestety oznacza to również, że sieciowe potyczki będą mogli toczyć jedynie użytkownicy Live.

O tym, że pecetowa wersja GTA IV otrzyma wsparcie Games for Windows Live pisaliśmy już w sierpniu. Wczoraj natomiast Microsoft oficjalnie poinformował, że najnowsze dzieło Rockstar, podobnie jak Fallout 3, Warhammer 40,000: Dawn of War II i Quantum of Solace: The Game opatrzone zostanie znanym logiem tej usługi. Tak więc wykorzysta oferowane przez nią możliwości sieciowe oraz tutejszy odpowiednik xboxowego Marketplace'u. Niestety oznacza to również, że sieciowe potyczki będą mogli toczyć jedynie użytkownicy Live. Ponadto gra charakteryzować się będzie ulepszoną w stosunku do konsolowego pierwowzoru oprawą graficzną.

Multiplayer w GTA IV tylko przez Windows Live - ilustracja #1

Sam Houser, założyciel studia Rockstar Games, powiedział, że to właśnie dzięki Windows Live możliwe było przeniesienie, w niezmienionej formie, konsolowego trybu multiplayer na komputery. Dodał, że sama usługa świetnie pasuje do platformy, na którą została stworzona i zapewne pomoże zbudować silną społeczność graczy skupioną wokół GTA IV. Przypomnijmy, że światowa premiera tytułu na PC odbędzie się 18 listopada, natomiast posiadacze Xboxów 360 już niedługo otrzymają pierwszy dodatkowy epizod.