Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEiOSPS4AND
Okładka Warhammer 40,000: Dakka Squadron - Flyboyz Edition (PC)

Warhammer 40,000: Dakka Squadron - Flyboyz Edition

Warhammer 40,000: Dakka Squadron

Lotnicza strzelanka osadzona w uniwersum Warhammera 40k. W Warhammer 40,000: Dakka Squadron wcielamy się w orkowego pilota i bierzemy udział w powietrznych walkach na różnych planetach. Gra została opracowana przez firmę Phosphor Games Studio.

Akcji | science fiction | samoloty | Warhammer 40,000 | Games Workshop | indie

Okładka Warhammer 40,000: Dakka Squadron - Flyboyz Edition (PC)

data premiery gry:

8gru2020

AND

28sty2021

iOS

19lut2021

PC

2022

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warhammer 40,000: Dakka Squadron jest dynamiczną, zręcznościową strzelanką, w której kontrolujemy statek powietrzny. Produkcja została osadzona w uniwersum figurkowej gry bitewnej Warhammer 40,000. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji korzystających z tej licencji, w omawianym tytule nie kierujemy człowiekiem. Zamiast tego wcielamy się w orkowego pilota. Gra została opracowana przez studio Phosphor Games, znane z The Brookhaven Experiment.

Fabuła

Warhammer 40,000: Dakka Squadron zabiera nas do wszechświata Warhammera 40,000, rozdartego przez niekończący się konflikt między licznymi rasami i stronnictwami. Gracz wciela się w przedstawiciela spragnionych walki orków, którzy pomimo pozornej prostoty i przestarzałej technologii stanowią olbrzymie zagrożenie dla wszystkich mieszkańców galaktyki (nie wyłączając innych orków).

Mechanika

Dakka Squadron to dynamiczna strzelanka, w której kontrolujemy różnego rodzaju maszyny latające. Możemy wcielić się w orka należącego do jednego z kilku klanów (Blood Axes, Goffs, Bad Moons, Death Skullz oraz Evil Sunz). Każdy z nich oferuje innego rodzaju bonusy i pasywne zdolności, a także różną kolorystykę dostępną w ramach danego klanu. Mamy też do dyspozycji rozmaite pojazdy, takie jak Dakkajety, Burna-Bommy czy Blitza-Bommy. Zaczynamy jako mało znaczący pilot (tzw. Flyboy) ze słabym statkiem, ale z czasem – wykonując misje i wypełniając przeróżne wyzwania – pniemy się coraz wyżej w hierarchii swojego klanu i zyskujemy dostęp do coraz lepszego sprzętu oraz uzbrojenia. Do dyspozycji mamy m.in. karabiny maszynowe, bomby czy rakiety. Stopniowo rozwijamy też swoją eskadrę pilotów.

Mechanika latania stawia głównie na zręczność – musimy być czujni, możemy wykonywać nagłe zwroty lub pikować, by uniknąć wrogiego ognia lub pozbyć się przeciwnika siedzącego nam na ogonie. Warto odnotować, że misje rozgrywają się na przeróżnych planetach i wymagają atakowania celów znajdujących się zarówno w powietrzu, jak i na ziemi (m.in. dokonywania bombardowań dywanowych). Czasem musimy też zadbać o bezpieczeństwo konwoju, rozprawiając się z wrogimi pilotami.

Tryby gry

W przypadku mobilnego wydania Warhammer 40,000: Dakka Squadron możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna składająca się z kilkudziesięciu misji, w ramach których wykonujemy misje na kolejnych planetach. Natomiast na konsolach i komputerach osobistych występuje też opcja zmierzenia się z innymi graczami w ramach starć wieloosobowych. Dzięki temu możemy m.in. wziąć udział w bitwie z udziałem nawet 60 pilotów.

Kwestie techniczne

Warhammer 40,000: Dakka Squadron posiada przyjemną, trójwymiarową grafikę. Oprawa nie wyróżnia się niczym szczególnym pod względem technicznym (zwłaszcza na platformach stacjonarnych), ale dobrze oddaje klimat Warhammera 40,000. Widać to szczególnie po projektach poszczególnych postaci, lokacji oraz pojazdów, które wiernie odwzorowują świat znany z oryginalnej gry bitewnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-60  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Warhammer 40,000: Dakka Squadron - Flyboyz Edition

Wymagania wiekowe Warhammer 40,000: Dakka Squadron - Flyboyz Edition

16+

Wymagania sprzętowe Warhammer 40,000: Dakka Squadron - Flyboyz Edition

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 520 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
iOS
AND