Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka The Brookhaven Experiment (PS4)

The Brookhaven Experiment

Strzelanina FPP stworzona z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Fabuła The Brookhaven Experiment koncentruje się na tajemniczym eksperymencie — doprowadził on do otwarcia czasoprzestrzennego portalu, przez jaki zaczęły przedostawać się hordy potworów.

Akcji | FPP | survival horror | FPS | strzelanki | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka The Brookhaven Experiment (PS4)

data premiery gry:

5lip2016

PC

27sty2017

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Brookhaven Experiment na PS4 i PC jest dziełem studia Phosphor Games. Deweloperzy mają na koncie takie tytuły, jak Gemini: Heroes Reborn, czy Corpse of Discovery, zatem nie jest to ich pierwsze spotkanie z grami FPP. W tej produkcji gracz zostaje wrzucony w sam środek apokalipsy, a rozgrywka koncentruje się na eliminowaniu hord potworów.

Fabuła

Historia opowiedziana w The Brookhaven Experiment koncentruje się na ponurym, tajemniczym eksperymencie, który zaowocował powstaniem portalu, przez jaki zaczęły przedostawać się zastępy monstrów. Gracz stara się przetrwać rozgrywającą się na jego oczach apokalipsę, a także zatrzymać napływ kolejnych istot z równoległej rzeczywistości.

Mechanika

The Brookhaven Experiment to strzelanina FPP z elementami survivalu. Produkcja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości, a gracz ma możliwość swobodnego rozglądania się po otoczeniu przy pomocy ruchów głowy. Tytuł wykorzystuje również kontrolery ruchowe, dzięki którym nie tylko wchodzimy w interakcję z otoczeniem, lecz także strzelamy z broni palnej i korzystamy ze znalezionych po drodze przedmiotów i narzędzi. Rozgrywka koncentruje się na eliminacji hord przeciwników, wśród których znalazły się zarówno humanoidalne istoty, jak i przerośnięte insekty czy olbrzymie maszkary pełniące rolę bossów.

Ważną rolę odgrywa również wspomniany wcześniej survival. Gracze muszą mieć pod kontrolą nie tylko zapasy amunicji, lecz także baterii do latarki. Ponadto wszystkie narzędzia wykorzystywane na placu boju można udoskonalać, zwiększając tym samym ich siłę rażenia. Eliminując kolejne fale oponentów zyskujemy specjalne nagrody, dzięki którym możemy zwiększyć liczbę punktów życia bohatera czy też amunicji przechowywanej w ekwipunku.

Tryby gry

Filar gry stanowi fabularna kampania dla pojedynczego gracza, w której bohater staje przed szansą rozwikłania tajemnicy stojącej za tytułowym eksperymentem i zamknięcia szczeliny, przez jaką potwory przedostają się na Ziemię. Przygotowano również tryb Survival Mode, gdzie stawiamy czoła kolejnym falom przeciwników.

Kwestie techniczne

The Brookhaven Experiment na PS4 i PC wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości. Tytuł funkcjonuje w oparciu o technologię Unreal Engine 4, co zapewniło oprawę graficzną na wysokim poziomie. Tyczy się to zarówno modeli przeciwników, jak i elementów otoczenia oraz skomplikowanego systemu oświetlenia. Soundtrack skomponowany na potrzeby gry dostosowuje się do wydarzeń, które mają miejsce na ekranie, wielokrotnie wzbogacając rozgrywkę o tak zwane „jump scares”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Brookhaven Experiment

Wymagania wiekowe The Brookhaven Experiment

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Brookhaven Experiment

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza
  • Windows 7(SP1)/8/10
PC
PS4