Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Corpse of Discovery (PC)

Corpse of Discovery PC

Utrzymana w klimatach science-fiction przygodowa gra akcji, wzbogacona elementami survivalowymi. Za jej powstanie odpowiada chicagowskie studio Phosphor Games, znane dotąd głównie za sprawą gry Nether.

Przygodowe | FPP | science fiction | survival | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Corpse of Discovery (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26sierpnia2015

26sierpnia2015

Steam

Corpse of Discovery to wydana na PC przygodowa gra akcji utrzymana w klimatach science-fiction. Produkcja wyszła spod ręki pracowników studia Phosphor Games.

Wcielamy się w astronautę będącego członkiem organizacji Corps of Discovery, której zadaniem jest odkrywanie niezbadanych rejonów kosmosu. Na początku kampanii bohater budzi się wewnątrz bazy zlokalizowanej na obcej planecie, nie pamiętając jak znalazł się w tym miejscu. Szybko odkrywa, że jego statek uległ zniszczeniu, a cały ekwipunek został rozrzucony po okolicznych terenach. Priorytetem dla gracza jest utrzymanie się przy życiu, a w drugiej kolejności odkrycie prawdy o celu misji oraz wydarzeniach, które doprowadziły do jej przerwania. Natomiast ostatecznym celem jest znalezienie sposobu na powrót do domu. Scenariusz opracowano tak, aby nie tylko dawał pretekst do zabawy, ale również oferował ciekawą fabułę, poruszającą takie kwestie jak samotność czy smutek po utracie bliskich.

Wydarzenia obserwujemy z kamery pierwszoosobowej. W grze możemy zwiedzić spory zestaw różnorodnych planet i wszystkie charakteryzują się innymi warunkami oraz zagrożeniami. Jednocześnie ich powierzchnie generowane są losowo, więc za każdym razem czekają na nas nowe przygody.

Rozgrywka koncentruje się na eksploracji oraz mechanizmach survivalowych. Konieczne jest unikanie zagrożeń, gromadzenie potrzebnych surowców i przedmiotów oraz dbanie o stan sprzętu, w tym zwłaszcza skafandra chroniącego astronautę przed atmosferami obcych planet. Podczas przygód wykorzystujemy szereg przydatnych gadżetów, w tym plecak odrzutowy znacznie ułatwiający nawigację w terenie oraz sterowanego przez sztuczną inteligencję drona.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Corpse of Discovery

Wymagania wiekowe Corpse of Discovery

12+

Wymagania sprzętowe Corpse of Discovery

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon 7870 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 8
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 460 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7

Corpse of Discovery - zapowiedziano survivalową grę science-fiction
Corpse of Discovery - zapowiedziano survivalową grę science-fiction

wiadomość3 sierpnia 2015

Zespół Phosphor Games zapowiedział Corpse of Discovery, czyli przygodową grę akcji z silnymi elementami survivalowymi, w której wcielimy się w samotnego astronautę próbującego utrzymać się przy życiu na obcych planetach.