Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 10:40

Corpse of Discovery - zapowiedziano survivalową grę science-fiction

Zespół Phosphor Games zapowiedział Corpse of Discovery, czyli przygodową grę akcji z silnymi elementami survivalowymi, w której wcielimy się w samotnego astronautę próbującego utrzymać się przy życiu na obcych planetach.

Niezależne studio Phosphor Games ujawniło swój kolejny projekt. Jest nim przygodowa gra akcji Corpse of Discovery, w której pokierujemy astronautą próbującym przetrwać na powierzchni kilku niegościnnych planet. Produkcja zmierza obecnie wyłącznie na pecety. Twórcy nie są jeszcze w stanie podać dokładnej daty premiery, ale obiecują, że nastąpi ona już wkrótce.

W grze wcielimy się w astronautę będącego członkiem organizacji Corps of Discovery, której zadaniem jest odkrywanie niezbadanych rejonów kosmosu. Na początku kampanii bohater przebudzi się wewnątrz bazy zlokalizowanej na obcej planecie, nie pamiętając jak znalazł się w tym miejscu. Szybko odkryje, że jego statek uległ zniszczeniu, a cały ekwipunek został rozrzucony po okolicznych terenach. Priorytetem dla gracza będzie utrzymanie się przy życiu, a w drugiej kolejności odkrycie prawdy o celu misji oraz wydarzeniach, które doprowadziły do jej przerwania. Ostatecznym celem ma być znalezienie sposobu na powrót do domu. Pracownicy Phosphor Games chcą, aby Corpse of Discovery nie tylko zapewniło dobrą zabawę, ale również zaoferowało ciekawą fabułę, poruszającą takie kwestie jak samotność czy smutek po utracie bliskich. Ponadto każdy gracz ma zostać zmuszony do odpowiedzi na pytanie jak daleko jest się w stanie posunąć, aby osiągnąć swój cel.

Zapowiedziano Corpse of Discovery - survivalową grę science-fiction od studia Phosphor Games - ilustracja #1

Wydarzenia będziemy obserwowali z kamery pierwszoosobowej. W grze znajdziemy spory zestaw różnorodnych planet i wszystkie mają się charakteryzować innymi warunkami oraz zagrożeniami. Jednocześnie ich powierzchnie generowane będą losowo, więc za każdym razem czekają na nas nowe przygody.

Rozgrywka skoncentruje się na eksploracji oraz mechanizmach survivalowych. Konieczne będzie unikanie zagrożeń, gromadzenie potrzebnych surowców i przedmiotów oraz dbanie o stan sprzętu, w tym zwłaszcza skafandra chroniącego astronautę przed atmosferami obcych planet. Podczas przygód wykorzystamy szereg przydatnych gadżetów, w tym plecak odrzutowy znacznie ułatwiający nawigację w terenie oraz sterowanego przez sztuczną inteligencję drona.

  1. Phosphor Games – oficjalna strona studia
Zapowiedziano Corpse of Discovery - survivalową grę science-fiction od studia Phosphor Games - ilustracja #2

Grupa Corps of Discovery, która pojawi się w grze, pomyślana została jako futurystyczne wcielenie autentycznej organizacji ustanowionej w XVII wieku jako jednostka armii Stanów Zjednoczonych.

Jej celem było wypełnienie białych plam na mapach Północnej Ameryki. Corps of Discovery działało krótko - w latach 1803-1806, a najważniejszym dokonaniem grupy było zorganizowanie tzw. Ekspedycji Lewisa i Clarka (nazwanej tak od nazwisk jej dowódców, którymi byli Meriwether Lewis i porucznik William Clark.). Była to pierwsza amerykańska lądowa wyprawa na zachód, która dotarła do wybrzeży Pacyfiku.