Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 10:50

autor: Entelarmer

Syberia III na gamescom. Nowe screeny z produkcji

Studio Microids zaprezentowało garść screenów z nadchodzącej przygodówki Syberia III. Sama gra ma zostać zaprezentowana na targach gamescom, a premierę przesunięto na 2016 rok.

Twórcy trzeciej Syberii nie śpieszą się z ujawnianiem kolejnych szczegółów na temat produkcji. - Syberia III na Gamescom. Nowe screeny z produkcji - wiadomość - 2015-08-03
Twórcy trzeciej Syberii nie śpieszą się z ujawnianiem kolejnych szczegółów na temat produkcji.

Od czasu zapowiedzenia Syberii III w 2009 roku minęło już 6 lat i wygląda na to, że twórcy nie planują zdradzać wielu informacji na temat kolejnej odsłony kultowej serii przygodówek autorstwa Benoit Sokala. Przesunięcie premiery trzeciej Syberii na rok 2016 mogło budzić pewien niepokój, choć jednocześnie zapowiedziano prezentację gry na nadchodzących targach Gamescom (5-9 sierpnia), na których w ramach koncertu Video Games Live (7-9 sierpnia) usłyszymy także fragment ścieżki dźwiękowej „trójki” autorstwa Inona Zura, dobrze znanego fanom cyklu. W międzyczasie twórcy udostępnili na facebookowej stronie serii kolejne trzy screeny z Syberii 3.

Widać wyraźnie, że pod względem graficznym tytuł prezentuje się znacznie lepiej niż rok temu i w przeciwieństwie do poprzednich odsłon korzysta jedynie z grafiki trójwymiarowej. Niestety, raczej nie da się na podstawie obecnych screenów wywnioskować coś więcej na temat fabuły (która koncentruje się na dalszych losach Kate Walker oraz wokół plemienia Jukoli, w takiej czy innej formie obecnego we wszystkich częściach serii). Oprócz tego pojawiła się także nowa grafika koncepcyjna, którą możecie obejrzeć poniżej wraz z resztą obrazków.

Syberia III na Gamescom. Nowe screeny z produkcji - ilustracja #2
Syberia III na Gamescom. Nowe screeny z produkcji - ilustracja #3
Syberia III na Gamescom. Nowe screeny z produkcji - ilustracja #4
Syberia III na Gamescom. Nowe screeny z produkcji - ilustracja #5

Syberia III to kolejna odsłona kultowego cyklu przygodówek, który opowiada o losach nowojorskiej prawniczki Kate Walker, poszukującej spadkobiercy upadającej firmy zabawek – Hansa Voralberga. Kolejne wydarzenia zaprowadzają ją do wielu niezwykłych miejsc, w tym na tytułową Syberię. Produkcję pierwotnie zapowiedziano w 2009 roku, ale dopiero w 2012 roku ruszyły poważne prace nad grą. Syberia III ma ukazać się w 2016 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Syberia 3

Syberia 3