Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 09:39

autor: Draug

Syberia 3 na pierwszych screenach. Seria zmierza na nowe platformy

Firma Microids podzieliła się pierwszymi dwoma screenami z wczesnej wersji gry Syberia 3, a także ujawniła przy okazji parę dodatkowych szczegółów na temat jej fabuły. Ponadto okazało się, że wszystkie odsłony serii Syberia trafią na więcej platform sprzętowych.

Syberia 3 w skrócie:
  • Producent/wydawca: Microids (pod kierownictwem Benoita Sokala)
  • Gatunek: przygodówka point-and-click
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 2015

Przy okazji odbywających się w Kolonii targów gamescom firma Microids zaprezentowała dwa screenshoty z wczesnej wersji gry Syberia 3 (znajdziecie je poniżej). Są to pierwsze materiały tego typu, jakie zostały przedstawione przez dewelopera – choć trzecia odsłona kultowej serii przygodówek wykreowanej przez Benoita Sokala jest w produkcji już od wielu lat, do tej pory byliśmy karmieni jedynie grafikami koncepcyjnymi. Przy okazji twórcy podzielili się paroma dodatkowymi szczegółami na temat fabuły omawianej gry. Przygoda rozpocznie się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie została przerwana w Syberii II. Z trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Kate Walker (bohaterka), uratuje ją koczowniczy lud Youkol i zabierze do swojego wielkiego, przypominającego targowisko obozu. Tam protagonistka pozna kulturę swoich wybawców, by wkrótce poprowadzić ich przez śnieżne pustkowia podczas kolejnej sezonowej wędrówki.

Grafika może nie prezentować się nadzwyczajnie, ale pamiętajmy, że mamy tu do czynienia z wczesną wersją Syberii 3. - Syberia 3 na pierwszych screenach. Seria zmierza na nowe platformy - wiadomość - 2014-08-14
Grafika może nie prezentować się nadzwyczajnie, ale pamiętajmy, że mamy tu do czynienia z wczesną wersją Syberii 3.
Lud Youkol podróżuje przez śnieżne pustkowia na grzbietach wielkich ptaków. - Syberia 3 na pierwszych screenach. Seria zmierza na nowe platformy - wiadomość - 2014-08-14
Lud Youkol podróżuje przez śnieżne pustkowia na grzbietach wielkich ptaków.

Co więcej, jak się okazało, Syberia 3 zmierza nie tylko na komputery osobiste (Windows, Mac), ale także na konsole ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4) oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Premiera trzeciej odsłony przygód Kate Walker ma nastąpić w przyszłym roku.

Ponadto trwają prace nad przeniesieniem poprzednich odsłon cyklu – Syberii i Syberii II – na nowe platformy sprzętowe: konsole siódmej generacji (Xbox 360, PlayStation 3) oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Debiut tych wydań ma nastąpić przed końcem bieżącego roku. Niestety, nie wiadomo, czy wymienione edycje doczekają się jakichś usprawnień (zwłaszcza graficznych) względem oryginalnych wersji, wydanych w 2002 (Syberia) i 2004 roku (Syberia II).