Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 09:32

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

The Last Guardian nie zostanie pokazane na Tokyo Game Show

Wiele osób liczyło na zaprezentowanie wyczekiwanej gry The Last Guardian w czasie trwania tegorocznej edycji targów Gamescom. Niestety podczas konferencji Sony nie wspomniano o tej produkcji choćby słowem. Okazuje się również, że pomimo sporych nadziei, tytuł nie zostanie zaprezentowany nawet na Tokyo Game Show.

Szybko The Last Guardian nie zobaczymy… - The Last Guardian nie zostanie pokazane na Tokyo Game Show - wiadomość - 2014-08-14
Szybko The Last Guardian nie zobaczymy…

Sporo osób liczyło, że The Last Guardian – przygodowa gra akcji, którą pięć lat temu zapowiedziano ekskluzywnie na PlayStation 3 – pokazany zostanie w czasie trwania tegorocznych targów Gamescom. Konferencja Sony już dawno za nami, a na temat wspomnianej produkcji nie dowiedzieliśmy się kompletnie nic. Błagalny wzrok wielu graczy automatycznie skierował się zatem w stronę organizowanego we wrześniu Tokyo Game Show. Serwis Eurogamer zapytał szefa Sony Worldwide Studios o możliwość zaprezentowania gry na wspomnianej imprezie. Shuhei Yoshida pogrążył nadzieje fanów krótkim stwierdzeniem: „Nie sądzę. Przepraszam.”, a na pytanie odnośnie tego, kiedy w ogóle omawiany tytuł będziemy mogli zobaczyć, stwierdził:

”Kiedy będziemy gotowi. Nie mogę potwierdzić żadnych terminów, ponieważ czekamy do momentu, aż będziemy szczęśliwy z tego powodu, że to jest faktycznie gra. Mamy w naszej głowie pewne ramy czasowe, a zespół robi znakomite postępy, jednak to wciąż nie jest czas, kiedy możemy to ujawnić”.

Powyższe słowa nie nastrajają zbyt optymistycznie, chociaż dają pewne nadzieje na to, że The Last Guardian ciągle jakoś się trzyma. W czerwcu pisaliśmy, że Sony zdementowało po raz kolejny plotki na temat zawieszenia prac nad wspomnianą produkcją, jednak długie okresy przestoju i brak jakichkolwiek informacji od dobrych kilku lat po zapowiedzi gry naprawdę są w stanie zniszczyć nadzieje nawet najbardziej oddanych fanów.