Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2014, 10:45

Sony dementuje pogłoski o anulowaniu The Last Guardian

Jeszcze wczoraj w sieci pojawiły się pogłoski, jakoby będąca w produkcji od 2007 roku nowa gra zespołu Team Ico została anulowana. Plotkom tym zaprzeczył jednak za pośrednictwem Twittera Scott Rohde z Sony.

Wczoraj IGN donosił o tym, że The Last Guardian po siedmiu latach prac, kilkukrotnie przekładanej dacie premiery i niezliczonych komplikacjach, ostatecznie został anulowany. Scott Rohde z Sony szybko jednak zdementował plotki za pośrednictwem Twittera, pisząc, że zarówno on, jak i Shuhei Yoshida – szef Sony Worldwide Studios – zwyczajnie wyśmiali tę wiadomość. Nie wspomniano niestety przy tej okazji, kiedy nowe dzieło Team Ico trafi na sklepowe półki i czy zostanie zaprezentowane podczas rozpoczynającego się jutro E3.

The Last Guardian pierwotnie miał zostać wydany już trzy lata temu. - Sony dementuje pogłoski o anulowaniu The Last Guardian - wiadomość - 2014-06-08
The Last Guardian pierwotnie miał zostać wydany już trzy lata temu.

Nietrudno jednak zrozumieć redaktorów IGN, którzy uwierzyli w pogłoski o anulowaniu projektu. The Last Guardian to od dawna gra-widmo. Sony zapewnia, że prace trwają bez przerwy, ale sporo czasu minęło, odkąd usłyszeliśmy nowe szczegóły czy zobaczyliśmy świeże materiały. Historia produkcji sięga 2007 roku, chociaż tytuł został oficjalnie ujawniony dopiero dwa lata później, z premierą datowaną na 2011. Od tamtego czasu projekt jest nieustannie przekładany, postępu w pracach nie widać, a w dodatku Team Ico opuścili najważniejsi pracownicy – Fumito Ueda, współzałożyciel studia, oraz producent wykonawczy Yoshifusa Hayama.

The Last Guardian, jeśli rzeczywiście ostatecznie doczeka się premiery, będzie historią chłopca, który zaprzyjaźnia się z Trico, potężnym zwierzęciem, przypominającym nieco połączenie gryfa z psem. Ten nietypowy duet musi współpracować, by uciec ścigającym ich strażnikom. Gra ze względu na swój ciekawy pomysł oraz styl graficzny była przez długi czas jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów ekskluzywnych PlayStation 3. Za jej produkcję odpowiada studio Team Ico – deweloper znany z takich dzieł jak Ico czy Shadow of Colossus, uznawany powszechnie za jedną z najpiękniejszych gier na konsole szóstej generacji.

To nie pierwszy raz, kiedy w sieci pojawiły się pogłoski na temat porzucenia The Last Guardian. Po raz pierwszy Sony zdementowało je prawie dwa lata temu. Od tamtego czasu jednak nie uzyskaliśmy nowych informacji na temat projektu, co każe wątpić w to, czy Team Ico rzeczywiście kiedyś ukończy prace. Ani słowem nie wspomniano też, czy gra pojawi się na tegorocznym E3. Szkoda, by tak ambitny pomysł skończył ostatecznie w koszu.

  1. The Last Guardian w Encyklopedii Gier
  2. Zapowiedź The Last Guardian