Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 sierpnia 2014, 09:00

autor: Adrian Werner

Pathfinder Adventure Card Game pierwszą mobilną produkcją studia Obsidian Entertainment

Studio Obsidian Entertainment ogłosiło, że pracuje nad mobilną gra Pathfinder Adventure Card Game, czyli adaptacją popularnej stołowej karcianki firmy Paizo.

Oczy branży gier zwrócone są obecnie w stronę Niemiec, gdzie trwają targi gamescom. Powoduje to, że wiele osób zapomina o innej dużej imprezie, jaką jest odbywający się w Stanach Zjednoczonych Gen Con. Konwent ten poświęcony jest głównie grom stołowym, ale to właśnie w jego trakcie ujawniono pierwszą mobilną produkcję doświadczonego studia Obsidian Entertainment, znanego z takich przebojów jak Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2 czy South Park: The Stick of Truth. Okazała się nią tabletowa adaptacja karcianki Pathfinder Adventure Card Game.

Gra ma stanowić wierną rekonstrukcję stołowego pierwowzoru. Mobilne Pathfinder Adventure Card Game będzie więc kooperacyjną produkcją dla maksymalnie czterech graczy. Każdy z nich pokieruje pojedynczym bohaterem złożonym z talii kart oraz zestawu statystyk. Postacie podzielone zostaną na klasy (m.in. wojownika, łotrzyka, maga i kleryka), z których każda posiadać ma inne umiejętności, a poprzez odpowiednie dobieranie kart dopasujemy je jeszcze bardziej do własnego stylu rozgrywki.

Tak gra prezentuje się w wersji stołowej.

Na razie nie wiemy na jakie systemy ukaże się tabletowa edycja Pathfinder Adventure Card Game, kiedy to się stanie, ani z jakiego modelu biznesowego skorzysta. Autorzy obiecują jednak, że na więcej konkretów nie będziemy musieli czekać długo.

Warto także wspomnieć, że współpraca między studiem Obsidian a będącą właścicielem marki firmą Paizo nie ograniczy się tylko do tej karcianki i w przyszłości deweloper ma opracować pełnowymiarowe RPG oparte na tej licencji.

Pathfinder zaczęło jako stołowa gra fabularna korzystającą z mechaniki trzeciej edycji Dungeons & Dragons. Produkcja szybko stała się najpopularniejszym wariantem tych zasad i po tym jak D&D przestawiło się na mocno krytykowaną czwartą edycję Pathfinder stało się najlepiej sprzedającym się stołowym RPG na rynku i pozycję tę utrzymuje do dzisiaj.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.