Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2017, 09:25

autor: AlexB

Syberia 3 z datą premiery i pierwszym pełnoprawnym zwiastunem

W sieci pojawił się pierwszy pełnoprawny zwiastun Syberii 3, czyli długo wyczekiwanej kontynuacji popularnej serii gier przygodowych autorstwa Benoita Sokala i studia Microïds. Zdradzono również, że gra pojawi się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One 20 kwietnia. Nie jest jeszcze znana data premiery wersji na Nintendo Switch.

Droga, którą musieli przejść twórcy Syberii 3 była długa i trudna. Pierwsze informacje na temat trzeciej części kultowej serii gier przygodowych pojawiły się już w 2009 roku. Przez ten czas data premiery tytułu była kilkukrotnie przesuwana. Dziś możemy z czystym sumieniem napisać, że wszystko zmierza do szczęśliwego końca. Jak oficjalnie ogłosiło studio Microids i cdp.pl, polski dystrybutor produkcji, Syberia 3 zadebiutuje na rynku 20 kwietnia bieżącego roku w Europie, a pięć dni później zawita również do Ameryki Północnej. Tytuł będzie dostępny w wersjach na PC (Steam), PlayStation 4 i Xboksa One. Na razie nie ma informacji dotyczących debiutu zapowiedzianej niemal miesiąc temu edycji na Nintendo Switch. Należy zaznaczyć, że w naszym kraju gra na wszystkich platformach pojawi się w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dialogi). Wraz z ogłoszeniem daty premiery studio zaprezentowało także pierwszy pełnoprawny zwiastun projektu, który można obejrzeć poniżej. Jak powiedział Elliot Grassino, wiceszef studia Microids:

Po latach oczekiwań jesteśmy szczęśliwi mogąc zaoferować naszym fanom pierwsze podsumowanie uniwersum stworzonego przez Benoita Sokala. Pierwszy zwiastun przeniesie ich do nowej przygody Kate Walker - dowiedzą się więcej o jej towarzyszach i wyzwaniach, które na nich czekają.

W Syberii 3 znów wcielimy się w postać prawniczki Kate Walker, która po przygodach znanych z poprzednich części utknęła w tytułowej krainie. Musi teraz znaleźć sposób, by móc kontynuować swoją podróż. Na jej drodze ponownie staną liczne przeciwności losu, z którymi główna bohaterka będzie musiała poradzić sobie siłą swojego intelektu. Syberia 3 jest pierwszą grą z serii zrealizowaną w pełnym 3D. Warto również przypomnieć, że nad produkcją pracował zarówno ojciec marki, Benoit Sokal, jak i twórca muzyki do poprzednich odsłon, Inon Zur. Możemy być zatem niemal pewni, że niezwykły klimat cyklu zostanie zachowany.

Gotowi na podróż? - Syberia 3 z datą premiery i pierwszym pełnoprawnym zwiastunem - wiadomość - 2017-02-09
Gotowi na podróż?

Od jakiegoś czasu można zamówić Syberię 3 przedpremierowo. Jest ona dostępna w trzech wersjach – Standardowej, Deluxe oraz Kolekcjonerskiej. Więcej informacji na ich temat znajdziecie w oficjalnym sklepie polskiego dystrybutora.

Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Syberia 3

Syberia 3