Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Speedway Liga (PC)

Speedway Liga PC

Symulator żużlowy przedstawiający trzy polskie ligi oraz wszystkie występujące w nich zespoły. W grze zastosowano nowy tryb symulacji, który stara się wiernie odwzorować model jazdy na motorze.

Zręcznościowe | żużel | motocyklowe

PC Windows
Okładka Speedway Liga (PC)

producent: Techland

wydawca: Techland

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja2009

15maja2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Speedway Liga to symulator wyścigów żużlowych skupiający się na polskiej lidze speedway. Za dzieło odpowiada wrocławskie studio Techland, znane między innymi z takich produkcji jak Chrome oraz Xpand Rally.

W grze zawarto trzy rodzime ligi oraz wszystkie występujące w nich zespoły. Twórcy przygotowali rozbudowany tryb kariery, w którym zaczynamy od podstaw i powoli pniemy się na sam szczyt, wygrywając poszczególne zawody. Zwieńczeniem tej ścieżki i ostatecznym sukcesem jest oczywiście zdobycie mistrzostwa Polski.

Dzieło spodoba się szczególnie miłośnikom FIM Speedway Grand Prix 3, w stosunku do którego wprowadzono jednak wiele zmian i ulepszeń. Głównym atutem jest tryb symulacji, oferujący nieznany dotąd poziom realizmu. Gwarantujące to wierne odwzorowanie modelu jazdy. Prowadząc motor musimy zwracać uwagę na wiele niuansów – np. odpowiednio balansować ciałem na zakrętach i sprzęgłem przy starcie.

W trójwymiarowym garażu możemy przeglądać informacje związane z ligą, w której aktualnie jesteśmy. Oprócz tego do naszej dyspozycji oddano ogromną ilość modyfikacji technicznych motorów oraz mnóstwo nowych części do zakupu. Ścigać możemy się natomiast na 13 stadionach o różnych porach doby (za dnia albo przy zachodzie słońca), jak podczas prawdziwych rozgrywek.

Speedway Liga to także znacznie usprawniona oprawa wizualna. Udoskonalono przede wszystkie efekty świetlne i nawierzchnię torów oraz animacje, która jest płynniejsza w porównaniu do FIM Speedway Grand Prix 3. Dodatkiem do trybu kariery jest rozgrywka sieciowa, przeznaczona dla maksymalnie czterech graczy. Przygotowano również zewnętrzny edytor pozwalający na edycję wszystkich drużyn, herbów oraz zawodników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 1089 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Speedway Liga

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Speedway Liga

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Speedway Liga - recenzja gry
Speedway Liga - recenzja gry

Recenzja 25 maja 2009, 14:06

Mecze rozgrywane są zgodnie z obowiązującymi standardami. Tuż obok dwójki przeciwników znajduje się gracz oraz jego partner. W duecie walczymy o jak największe zdobycze punktowe dla zespołu. W przerwie między biegami dozwolona jest naprawa lub modyfikacja motoru, aczkolwiek otrzymujemy na to skromne 5 minut. Nie jest to dużo, wziąwszy pod uwagę fakt, że na wymianę dowolnej części potrzeba 3 minuty. Co ciekawe – poziom zużycia np. silnika nie wpływa na długość jego naprawy. Domyślnie użytkownik bierze udział w 5 biegach. Cyfra ta może ulec zmianie. Za pomocą tzw. rezerwy taktycznej lub złotej rezerwy gracz zastępuje sztuczną inteligencję w niektórych biegach i tylko w konkretnych momentach.