Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2009, 11:06

autor: Hed

Czy zobaczymy chińską podróbkę World of Warcraft?

Chińska firma The9, odpowiedzialna za obsługę gier sieciowych, zapowiedziała dzieło World of Fight, produkcję MMO, która, według spekulacji, będzie swoistą podróbką jednego z najbardziej znanych MMORPG-óg na świecie, czyli World of Warcraft. Jakiś czas wcześniej azjatyckie przedsiębiorstwo straciło licencję na zajmowanie się dziełem Blizzarda na terenie Chin, na rzecz swojego konkurenta - NetEase.

Chińska firma The9, odpowiedzialna za obsługę gier sieciowych, zapowiedziała dzieło World of Fight, produkcję MMO, która, według spekulacji, będzie swoistą podróbką jednego z najbardziej znanych MMORPG na świecie, czyli World of Warcraft. Jakiś czas wcześniej azjatyckie przedsiębiorstwo straciło licencję na zajmowanie się dziełem Blizzarda na terenie Chin, na rzecz swojego konkurenta - NetEase.

O tym, że NetEase przejmie prawa do wydawania i reprezentowania World of Warcraft w Chinach, dowiedzieliśmy się w połowie kwietnia. Był to spory cios dla The9, dla którego współpraca z Blizzardem stanowiła niezwykle lukratywny kontrakt. Wygasa on w czerwcu tego roku. Jak widać, przedsiębiorstwo nie zamierza się poddawać i szykuje prawdopodobnie swoją własną wersję znanej gry sieciowej.

Uruchomiono już oficjalną stronę nowego projektu, której adres różni się od adresu chińskiego serwisu o World of Warcraft tylko jedną literką. Niestety na tym kończą się nasze konkretne informacje o tym dziele. Spekulacje nie zostały bowiem jeszcze potwierdzone materiałami przedstawiającymi grę. Nie otrzymaliśmy ani jednego zdjęcia czy filmu, więc cała sprawa na razie pozostaje w sferze domysłów.

Czy zobaczymy chińską podróbkę World of Warcraft? - ilustracja #1

Według jednego z blogów informacje o projekcie zostaną ujawnione wkrótce. Ciekawe jest to, że ekipa z The9 zareagowała błyskawicznie na kończący się kontrakt z Blizzardem. Czyżby tego typu produkcja była przygotowywana już od dłuższego czasu na wszelki wypadek? Trudno powiedzieć. Na pewno sprawą zainteresują się twórcy World of Warcraft, który być może zostanie w tym przypadku splagiatowany.

Inną sprawą jest to, że po pojawieniu się World of Warcraft zobaczyliśmy wysyp produkcji, które w dużym stopniu go przypominały. Ogólnie dzieła Blizzarda, takie jak chociażby Diablo, wyznaczają pewne kierunki, np. w zakresie realizacji interfejsu (charakterystyczne kule z życiem i maną), czy nawet tworzą odrębne gatunki. Nie inaczej jest z MMORPG-iem firmy, który oferuje przecież wiele świetnych rozwiązań.