Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2022, 13:34

autor: Adrian Werner

35 lat serii Metal Gear, Konami chce przywrócić usunięte gry

Świętując urodziny marki Metal Gear, firma Konami poinformowała, że wkrótce do sprzedaży wrócą wycofane z dystrybucji odsłony serii.

Dzisiaj 35. urodziny obchodzi seria Metal Gear. Firma Konami w ostatnich latach mocno zaniedbała tę markę, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce ulegnie to zmianie.

  1. Na Twitterze wydawca z okazji urodzin marki poinformował, że przygotowuje się do wznowienia sprzedaży gier z serii Metal Gear, które zostały usunięte z dystrybucji.
  2. Nie podano konkretnych tytułów, ale w zeszłym roku ze sprzedaży wycofano cyfrowe wersje Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater oraz Metal Gear Solid HD Collection, więc najpewniej chodzi o te produkcje.
  3. Sprzedaż tytułów zawieszono z powodu negocjacji związanych z przedłużeniem licencji na archiwalne materiały wideo wykorzystane w tych grach.
35 lat serii Metal Gear, Konami chce przywrócić usunięte gry - ilustracja #1
Źrodło: Twitter.

Warto dodać, że niedawne plotki sugerują, iż powstaje remake Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Zajmować się ma nim zlokalizowane w Singapurze studio Virtuos, które ma na koncie porty Dark Souls: Remastered, The Outer Worlds i BioShock: The Collection na Nintendo Switcha. Pomagało ono także przy takich projektach, jak Uncharted 4 czy Horizon: Zero Dawn.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowała gra Metal Gear, która ukazała się 13 lipca 1987 roku na komputery MSX. Najnowszą odsłoną marki pozostaje Metal Gear Survive. Rozwój cyklu mocno spowolnił po tym, jak jego twórca Hideo Kojima został zwolniony przez Konami w 2015 roku, na krótko przed wydaniem Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

  1. Recenzja gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – Metal zasypany w piaskownicy
  2. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – poradnik do gry
  3. Hideo Kojima – wszystko, co chcieliście wiedzieć, ale baliście się zapytać