Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2023, 11:54

autor: Adrian Werner

Remake MGS3 tytułem ekskluzywnym na konsolę PS5; weekend eksplodował od plotek

Według wiarygodnych plotek remake Metal Gear Solid 3 będzie czasowym exclusive’em dla PlayStation 5 i zostanie ujawniony już wkrótce.

Źródło fot. Konami
i

Od dłuższego czasu krążą plotki, że firma Konami szykuje remake kultowego Metal Gear Solid 3: Snake Eater. W ten weekend kilku mających dobrą opinię insiderów podzieliło się informacjami na temat tego projektu.

  1. Wpierw Jez Corden z serwisu Windows Central zdradził, że według jego źródeł firma Sony uzyskała czasową wyłączność na remake MGS3 na PlayStation 5. Japoński koncern prawdopodobnie ma również podobną umowę z Konami dla nowej odsłony serii Castlevania. Podobne informacje uzyskał inny insider – Shpeshal_Nick.
  2. Według tych doniesień są duże szanse, że remake Metal Gear Solid 3 zostanie ujawniony na nadchodzącym pokazie PlayStation Showcase.
  3. Nie wiemy dokładnie, na kiedy Sony zaplanowano swoją imprezę, ale według dziennikarza Jeffa Grubba nastąpi to przed prezentacją Summer Game Fest, która odbędzie się 8 czerwca.
  4. Te doniesienia nie są zaskakujące, gdyż Sony już uzyskało czasową wyłączność na inny remake wielkiej klasyki Konami w postaci Silent Hill 2, nad którym pracuje polskie studio Bloober Team.

Plotki o remake’u MGS3 krążą od dłuższego czasu. Pierwsze z nich pojawiły się już październiku 2021 roku. Natomiast w ubiegłym roku w filmie promującym chińskie studio Virtuos fani dostrzegli album z grafikami z MGS3, przez co część osób uznało, że to ten zespół może pracować nad remake’em. Z kolei miesiąc temu powstanie odświeżonej wersji gry sugerowała aktorka związana z marką.

Plotki o projekcie pojawiają się tak często, że jego istnienie jest praktycznie pewne. Jedynym pytaniem jest, kiedy Konami wreszcie ujawni tę grę.

  1. Metal Gear Solid 3: Snake Eater – recenzja gry

Nowe Dead Rising?

Pozostając w kwestii plotek, warto wspomnieć, że według Jeza Cordena szykowana jest również jakaś nowa produkcja z serii Dead Rising.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej