Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2020, 20:29

autor: Karol Laska

Plotka: Metal Gear Solid 1 i 2 mają wrócić na PC w poprawionej wersji

Gry Metal Gear Solid oraz Metal Gear Solid 2 mogą pojawić się ponownie na PC – tym razem w wersji cyfrowej, zoptymalizowane specjalnie pod współczesne komputery.

Plotka: Metal Gear Solid 1 i 2 mają wrócić na PC w poprawionej wersji - ilustracja #1
Tego tytułu w swojej bibliotece Steam na pewno nie macie.

Ciężko mają miłośnicy twórczości Hideo Kojimy, którzy ograniczają się jedynie do gry na komputerze. Death Stranding ukazało się na pecetach z 8-miesięcznym opóźnieniem względem wersji na PlayStation 4, nie lepiej było w przypadku serii Metal Gear Solid. Dziś bezproblemowo możemy zagrać na komputerach zaledwie w piątą część gry. Trzecia i czwarta w ogóle się na nich nie pojawiły, a o dostęp do pierwszej i drugiej bardzo trudno (ludzie ratują się zwykle emulatorami bądź wersjami pirackimi).

Jeżeli jednak wierzyć plotkom, to już niedługo pecetowi gracze stroniący od konsol będą mieli okazję do legalnego przetestowania zarówno Metal Gear Solid, jak i Metal Gear Solid 2. Informacje te wypłynęły od sprawdzonego użytkownika forum ResetEra o nicku Potterson, którego przecieki sprawdziły się chociażby na E3 w 2018 roku, na którym to pojawiło się wcześniej przez niego zapowiedziane Starfield. Wspomniane tytuły mają ponownie wejść na rynek, ale tym razem w wersji cyfrowej, i to w takiej formie, aby bez większych problemów można było je uruchomić na nowszych pecetach.