Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2020, 19:10

autor: Ender

AC: Valhalla na PS5 w 4K i 60 klatkach na sekundę

Według raportów docierających od Ubisoftu, Assassin's Creed: Valhalla na konsoli PlayStation 5 będzie działać w rozdzielczości 4K, ze stałą szybkością 60 klatek na sekundę. Na PlayStation 4 gra osiągnie maksymalnie 30 klatek, przy standardowej rozdzielczości 1080p.

AC: Valhalla na PS5 w 4K i 60 klatkach na sekundę - ilustracja #1

Assassin's Creed: Valhalla, debiutujący w sklepach 10 listopada (12 listopada na PlayStation 5), to jedna z ostatnich dużych produkcji z segmentu AAA, które ukażą się w tym roku. Jak dobrze wiemy, dzieło Ubisoftu trafi również na konsole nowej generacji. Gracze wiążą spore nadzieje z next-genowymi wersjami wikińskiej przygody, czekając na dramatyczny skok w ich wydajności oraz jakości oprawy graficznej.

Na początku tego miesiąca dostaliśmy potwierdzenie, że AC: Valhalla na Xboksie Series X zaoferuje obraz w natywnym 4K, wyświetlany w 60 klatkach na sekundę. Nie usłyszeliśmy jednak wówczas nic o systemie Sony, co wzbudziło podejrzenia graczy. Według informacji pochodzących od deweloperów, obawy okazały się bezpodstawne, bowiem identycznymi osiągami będzie mogła pochwalić się również wersja gry na PlayStation 5. Ewentualne graficzne różnice pomiędzy obiema konsolami mają być więc minimalne, choć z pewnością po premierze zostaną bardzo dokładnie sprawdzone.

  1. Oficjalna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla
  2. Grałem w AC Valhalla – Assassin's Creed podąża drogą Kratosa, z Grecji na daleką północ
  3. Wszystko o Assassin’s Creed Valhalla