Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2020, 17:56

autor: washi

Crysis Remastered kontra Crysis Enhanced Edition na 9-minutowym filmie

Na YouTubie pojawił się film użytkownika Digital Dreams, który pokazuje różnice pomiędzy Crysis Remastered a modyfikacją stworzoną przez fanów – Crysis Enhanced Edition.

W lipcu informowaliśmy Was o modyfikacji stworzonej przez ekipę RemasterStudio Team Crysis Enhanced Edition. Jest to mod, który pozwala na zagranie w upiększoną wersję pierwszej gry z cyklu Crysis z 2007 roku. Jednak na rynku niedawno pojawił się oficjalny remaster tej samej części Crysis Remastered. Z tego powodu jeden z użytkowników YouTube – Digital Dreams – wpadł na pomysł, by porównać oba te projekty.

W filmie możemy zauważyć, że Crysis Remastered oferuje bardziej realistyczny system oświetlenia za sprawą SVOGI (Sparse Voxel Octree Global Illumination) – dzięki temu wszystkie postacie i wnętrza prezentują się korzystniej. Za to w modyfikacji otrzymaliśmy lepszy wygląd środowiska – cienie trawy, ładniejsze odbicia w wodzie oraz dopracowane efekty mgły i nieba. Wydaje się również, że Crysis Enhanced Edition działa szybciej w 4K oraz radzi sobie lepiej w obsłudze tekstur wysokiej jakości. Podsumowując, gdyby ekipie RemasterStudio Team udało się wprowadzić SVOGI do swojego projektu, modyfikacja Enhanced Edition mogłaby okazać się lepsza niż oficjalna zremasterowana wersja.

Crysis Remastered kontra Crysis Enhanced Edition na 9-minutowym filmie - ilustracja #1
W sieci pojawił się film porównujący moda do Crysis oraz Crysis Remastered.

Warto pamiętać, że darmowa wersja moda oferuje jedynie podstawowe wrażenia tekstury 4K i 8K są dostępne do pobrania tylko dla osób, które wesprą twórców na Patreonie.