Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2020, 16:18

autor: Vergil

Mass Effect Trilogy Remaster ma mieć podtytuł Legendary Edition

Remaster trylogii Mass Effect podobno otrzyma podtytuł, który nie będzie brzmiał „Remastered”. Poza tym pojawiły się doniesienia, zgodnie z którymi kompilacja miałaby początkowo ominąć konsolę Nintendo Switch.

W SKRÓCIE:
  1. jak ujawnił Jeff Grubb z serwisu GamesBeat, remaster trylogii Mass Effect ma nosić podtytuł Legendary Edition;
  2. kompilacja zmierza podobno na PlayStation 4 oraz Xboksa One, natomiast na Nintendo Switch – „jeszcze nie”;
  3. firma Electronic Arts nie spieszy się jednak z jej oficjalną zapowiedzią.

Wszystko wskazuje na to, że remaster Mass Effect Trilogy to jedna z najgorzej strzeżonych tajemnic firmy Electronic Arts. Ta wciąż niezapowiedziana pozycja znalazła się bowiem w ofercie następnego sklepu, a dodatkowo jej istnienie po raz kolejny potwierdza redaktor serwisu GamesBeat, Jeff Grubb, przy okazji dzieląc się pierwszymi szczegółami na jej temat. Bez zbędnego przedłużania – przejdźmy do konkretów.

Zacznijmy od tego, że jak Grubb stwierdził w podcaście Xbox Expansion Pass, zremasterowana trylogia Mass Effect miałaby otrzymać podtytuł Legendary Edition. W osobnym materiale wideo ujawnił natomiast, że zmierza ona na PlayStation 4 oraz Xboksa One, z kolei na Nintendo Switch „jeszcze nie”, co jednak może się zmienić w przyszłości.

Co zaś tyczy się jej oficjalnej zapowiedzi – warto przypomnieć, że Jeff Grub już wcześniej ujawnił, iż ponoć pierwotne plany Electronic Arts zakładały prezentację kompilacji na początku października; jej premiera miała natomiast odbyć się jeszcze w tym samym miesiącu. Niemniej pandemia pokrzyżowała gigantowi szyki, przez co został on zmuszony do weryfikacji swoich planów.

Mass Effect Trilogy Remaster ma mieć podtytuł Legendary Edition - ilustracja #1
Czy Shepard powróci z przypudrowanym noskiem? Electronic Arts coraz gorzej idzie utrzymywanie w tajemnicy istnienia zremasterowanej trylogii Mass Effect.

O tym, że zdaniem Grubba Mass Effect Trilogy: Legendary Edition ma przynajmniej na początku nie pojawić się na Nintendo Switch, nie wspominamy przypadkowo. Czeski sklep Herní svět, który wcześniej ujawnił światu istnienie Assassin's Creed III Remastered w wersji na tę konsolę (via GameSpot), dodał bowiem do swojej oferty opisywaną trylogię na PlayStation 4, Xboksa One oraz właśnie Nintendo Switch. Jak napisano w ofercie, jej premiera miała odbyć się już 15 października. W chwili, w której powstaje niniejsza wiadomość, wszystkie trzy pozycje zostały już usunięte przez sprzedawcę. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ujawnione przez niego informacje niejako stały w kontrze do tego, co zdradził Grubb. Wersja na Nintendo Switch to jedno, data premiery mogła być zwyczajnym „placeholderem”, aczkolwiek w podanej przez Czechów nazwie trylogii próżno było szukać podtytułu Legendary Edition.

Kto więc ma rację? O tym przekonamy się dopiero wówczas, gdy firma EA zdecyduje się przypomnieć graczom o komandorze Shepardzie i jego krucjacie przeciwko Żniwiarzom.

  1. Oficjalna strona internetowa trylogii Mass Effect
  2. Electronic Arts – oficjalna strona internetowa
  3. Oficjalna strona internetowa studia BioWare