Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2020, 10:25

Plotka: remaster Mass Effect Trilogy zalicza opóźnienie

Jeff Grubb z serwisu VentureBeat poinformował o przesunięciu premiery rzekomego pakietu Mass Effect: Legendary Edition. Odświeżona kosmiczna trylogia studia BioWare ma ukazać się dopiero w przyszłym roku.

Plotka: remaster Mass Effect Trilogy zalicza opóźnienie - ilustracja #1
Na powrót do świata Mass Effect poczekamy do przyszłego roku.

Choć firma Eletronic Arts wciąż nie potwierdziła plotek na temat odświeżonej trylogii serii Mass Effect, ostatnie doniesienia wskazywały na rychłe ujawnienie pakietu. Przynajmniej tak było do wczoraj, kiedy to Jeff Grubb z serwisu VentureBeat opublikował kolejny artykuł (oraz odcinek swojego podcastu). Według redaktora, Mass Effect: Legendary Edition nie ukaże się w tym roku – wydawca zdecydował się przesunąć debiut produktu na początek 2021 roku.

Nietrudno zgadnąć, iż prace opóźniła trwająca pandemia, zwłaszcza że Jeff Grubb wspominał o możliwości przełożenia debiutu trylogii z tego powodu już w sierpniu. Jednakże zespół ma też inny, bardziej konkretny problem w postaci pierwszej odsłony serii. Obecna wersja oryginalnego Mass Effecta ma wyraźnie odstawać od dwóch kolejnych części cyklu, tak pod względem wizualnym, jak i rozgrywki. Jest o tyle kłopotliwe, że – rzecz jasna – to od tej produkcji nabywcy zaczęliby zabawę z cyklem. W efekcie złe pierwsze wrażenie z jedynki mogłoby zniechęcić do pozostałych gier uwzględnionych w Mass Effect: Trilogy zarówno nowych graczy zaczynających przygodę z serią, jak i fanów oczekujących współczesnych usprawnień.

Nabywcy tak czy owak muszą przygotować się na jeden zawód. Mass Effect: Legendary Edition nie uwzględni trybu sieciowego dla trzeciej części cyklu (dwie pierwsze odsłony oferowały wyłącznie moduł dla jednego gracza). Jak czytamy, dodanie multiplayera zmieniłoby tytuł w grę-usługę, co – jak twierdzi Jeff Grubb – raczej nie jest warte inwestycji wydawcy. Na pocieszenie redaktor potwierdził, że otrzymamy pełny pakiet dodatków DLC ze wszystkich trzech gier wchodzących w skład Legendary Edition.

Plotka: remaster Mass Effect Trilogy zalicza opóźnienie - ilustracja #2
Oryginalny Mass Effect okazał się problematyczny dla zespołu odświeżającego trylogię.

Zaznaczamy, że powyższe informacje nie zostały potwierdzone ani przez studio BioWare, ani przez firmę Electronic Arts. Nie wiemy nawet, czy pakiet Mass Effect: Legendary Edition rzeczywiście istnieje. Inna sprawa, że odświeżona trylogia kosmicznego cyklu zdaje się być jedną z najgorzej strzeżonych tajemnic branży.