Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2020, 12:36

Final Fantasy XVI może zadebiutować szybciej, niż myślimy

Prace nad Final Fantasy XVI, według najnowszych doniesień ze strony Jasona Schreiera, rozpoczęły się cztery lata temu. Dlatego premiera gry jest bliżej, niż nam się może wydawać.

Final Fantasy XVI może zadebiutować szybciej, niż myślimy - ilustracja #1
Final Fantasy XVI może zadebiutować szybciej, niż nam się wydaje.
W SKRÓCIE:
  1. Final Fantasy XVI zostało ujawnione podczas ostatniego pokazu PlayStation 5.
  2. Gra zmierza na PS5 (czasowa wyłączność) oraz PC.
  3. Jason Schreier donosi, że prace nad szesnastą odsłoną serii rozpoczęły się 4 lata temu.

Final Fantasy XVI może zadebiutować szybciej, niż się spodziewamy. Taką informację w podcaście TripleClick przekazał redaktor serwisu Bloomberg - Jason Schreier. Dziennikarz znany z wielu branżowych śledztw i przecieków w trakcie rozmowy zdradził, że Final Fantasy XVI jest w produkcji od ponad 4 lat.

O samej grze wiemy na ten moment niewiele. Pierwszy zwiastun upewnił nas, że pogłoski o powrocie do klasycznego dla tej serii fantasy są prawdziwe. Final Fantasy XVI będzie jRPG-iem akcji, w którym o jej poziom zadba odpowiedzialny m.in. za Devil May Cry 5 oraz Dragon’s Dogma Ryota Suzuki. Reżyserią gry zajmie się Hiroshi Takai (Final Fantasy XI, Final Fantasy XIV), a rolę producenta objął Naoki Yoshida (Final Fantasy XIV: A Realm Reborn i późniejsze dodatki).

Więcej informacji o Final Fantasy XVI poznamy za kilka miesięcy. Firma Square Enix obiecała nam, że dostaniemy konkretną porcję materiałów w 2021 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Final Fantasy