Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka K-Hawk: Survival Instinct (PC)

K-Hawk: Survival Instinct PC

K-Hawk: Survival Instinct to przygodowa gra akcji stworzona przez zespół Similis. Gracze wcielają się w postać kobiety, porucznika Kitty Hawk, która musi odkryć sekrety małej wysepki położonej na Pacyfiku.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka K-Hawk: Survival Instinct (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27września2002

9sierpnia2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

K-Hawk to gra akcji/TPP utrzymana w konwencji sneakera, podobnie jak np. Thief. Gracz wciela się w postać kobiety-porucznik Kitty Hawk. Jej śmigłowiec został bez ostrzeżenia strącony nad małą wyspą leżącą gdzieś na Pacyfiku. Kitty jako jedyna ocalała z katastrofy. Gdy doszła do siebie i skontaktowała się z dowództwem otrzymała rozkaz unieszkodliwienia rakietowego systemu przeciwlotniczego. Chroni on wyspę i uniemożliwia przysłanie jej posiłków. Jednak ta z pozoru prosta misja z czasem przekształca się w znacznie trudniejsze zadanie. Nasza bohaterka przemierzając niebezpieczne lokacje, między innymi: dżunglę, las i bazę wojskową, musi odkryć zagadkę tajemniczego doktora Spinera, pułkownika armii amerykańskiej stacjonującego na wyspie oraz projektu „idealnego żołnierza”, nad którym pracują.

Na swojej drodze spotkamy śmiertelnie niebezpiecznych wrogów, w tym cały garnizon doskonale wyszkolonych żołnierzy, utrudniających odkrycie tajemnic wyspy. Przeżycie zapewni tylko perfekcyjna umiejętność ukrywania się i odwracania uwagi przeciwników, oraz rzecz jasna posługiwania się różnymi typami broni (pistolety, broń pół-automatyczna, karabiny, itp.). K-Hawk: Survival Instinct posiada nowoczesny trójwymiarowy engine graficzny XLR8 (widok z perspektywy trzeciej osoby, możliwość wyświetlania 200 000 polygonów) oraz dobrą oprawę dźwiękową zrealizowaną przy użyciu techniki dźwięku przestrzennego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Gry podobne do K-Hawk: Survival Instinct

Wymagania wiekowe K-Hawk: Survival Instinct

12+

Wymagania sprzętowe K-Hawk: Survival Instinct

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
K-Hawk: Survival Instinct - przed premierą
K-Hawk: Survival Instinct - przed premierą

Przed premierą 31 października 2002, 10:42

Wrogowie zostaną obdarzeni wystarczająco dużą inteligencją, by zajść nam za skórę – często będą sprowadzać pomoc, pracować w grupach, wycofywać się w razie poniesienia strat. Niestety, nie będzie żadnych pojazdów do obsługiwania, ale wynika to z konwencji gry – w końcu trudno nie zauważyć jadącego z rykiem jeepa, czy lecącego helikoptera – a kamuflaż ma być tutaj sprawą pierwszorzędną. Nie będzie widoku z pierwszej osoby, tylko i wyłącznie z trzeciej, rzadko też ujrzymy twarz bohaterki podczas gry – natomiast w całości i w akcji obejrzymy ją podczas krótkich cut-scenek, tych ma być natomiast dużo. Kolejnej rzeczy, której nie ma w K-Hawk, to tryb multiplayer – autorzy postanowili skupić się na dostarczeniu jak największej ilości rozrywki pojedynczemu graczowi. Fabuła trzymać nas będzie w napięciu do samego końca, a engine XLR8 (od podstaw zrobiony przez Similis) oferuje realistyczną i szczegółową grafikę (jego możliwości to m. in. wyświetlania całej masy efektów specjalnych, realistyczny model fizyczny, możliwość pokazywania 200 000 polygonów na klatkę, ponad 500 000 polygonów na jeden poziom).