Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2011, 12:45

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Koncern Square-Enix aplikuje o rejestrację nazwy Hitman: Absolution

Kilka dni temu do unijnego Urzędu Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego (OHIM) napłynął wniosek koncernu Square-Enix o zastrzeżenie praw do znaku towarowego Hitman: Absolution. Dotyczy on klasyfikacji o numerach 9, 16 i 41, obejmujących m.in. gry wideo oraz materiały drukowane. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że chodzi o kolejną odsłonę serii Hitman, o której pogłoski krążą już od dawna.

Kilka dni temu do unijnego Urzędu Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego (OHIM) napłynął wniosek koncernu Square-Enix o zastrzeżenie praw do znaku towarowego Hitman: Absolution. Dotyczy on klasyfikacji o numerach 9, 16 i 41, obejmujących m.in. gry wideo oraz materiały drukowane. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że chodzi o kolejną odsłonę serii Hitman, o której pogłoski krążą już od wielu miesięcy.

Fani Agenta 47 od blisko 5 lat czekają na kolejną część jego przygód. Niestety, do tej pory koncern Square-Enix zaprzeczał jakoby prace nad nią trwały. Na domiar złego, w wyniku kiepskiej sprzedaży gry Kane & Lunch 2: Dog days odpowiedzialne za serię Hitman duńskie studio IO Interactive musiało zredukować załogę. Nie powstrzymało to jednak lawiny plotek.

Koncern Square-Enix aplikuje o rejestrację nazwy Hitman: Absolution - ilustracja #1

Do udziału w produkcji przyznali się twórcy wcześniejszych gier z serii: Rasmus Hoejengaard, Damien Simper oraz Theo Engell-Nielsen, a także aktor David Bateson. W ubiegłym miesiącu spostrzegawczy użytkownicy HitmanForum.com dopatrzyli się też zagadkowego kodu kreskowego na reklamie „zabójczych” pączków, a jeden z nich zamieścił nawet obrazek, który najprawdopodobniej pochodzi z nieopublikowanego dotąd trailera.

Wniosek o zastrzeżenie praw do nazwy Hitman: Absolution to kolejna wiarygodna poszlaka. Serwis VG247 studzi jednak emocje, twierdząc, że równie dobrze może chodzić o jakąś kompilację wcześniejszych odsłon cyklu. Większym optymistą jest Spencer z Siliconery. Jego zdaniem, jeśli piąty Hitman rzeczywiście powstaje, to być może gra oficjalnie zostanie zapowiedziana podczas targów E3 w Los Angeles.

gry