Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hitman Trilogy (2007) (PC)
OkładkaHitman Trilogy (2007) (PC)

Hitman: Trylogia (2007) PC

Hitman Trilogy (2007)

Pakiet trzech części niezwykle popularnej serii trzecioosobowych skradanek, rozwijanej przez duńskie studio Io-Interactive.

Akcji | TPP | skradanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hitman: Trylogia (2007) Premiera PC

20czerwca2007

pudełko PL

6sierpnia2007

producent: IO Interactive wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hitman: Trylogia (2007)

Deus Ex

Tom Clancy's Splinter Cell

Metal Gear Solid

Hitman: Trylogia to zestaw trzech tytułów traktujących o losach płatnego zabójcy, Agenta 47. Produkcja każdej z pozycji przypadła w udziale duńskiemu studiu IO Interactive, które w późniejszym okresie opracowało również czwartą odsłonę swej sztandarowej serii, grę Hitman: Blood Money.

Pierwszy ze składników Trylogii to trzecioosobowa strzelanina Hitman: Codename 47. Wcielamy się w niej w zawodowego mordercę i zgodnie z instrukcjami swych zleceniodawców podróżujemy po rozmaitych lokacjach na kuli ziemskiej w celu eliminowania ofiar. Z początku wydaje nam się, że jak zwykle wykonujemy standardowe rozkazy swoich szefów, wielkich bossów podziemia. Historia okazuje się być jednak bardziej zakręconą, kiedy odkrywamy, że jesteśmy częścią większego spisku, ocierającego się nawet o badania genetyczne. W miarę wykonywania kolejnych zadań, powoli przypominamy sobie wydarzenia ze swojej przeszłości, orientując się jednocześnie, że sami stanowimy następny cel przestępczej organizacji. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj.

Hitman 2: Silent Assassin, czyli drugi z elementów Trylogii, to sequel znakomitej gry akcji Hitman: Codename 47, gdzie ponownie wcielamy się w rolę płatnego mordercy z wytatuowanym tajemniczym kodem kreskowym z tyłu głowy. Do wykonania mamy kolejnych dwadzieścia jeden misji, w których musimy wykorzystać podstawowe talenty zabójcy, tj. umiejętność obserwacji i rozpoznawania terenu, zdolność do kamuflażu, przebierania się i „znikania w tłumie”, skradanie i bezszelestne podejście do celu oraz zacieranie za sobą śladów. Załatwiając ciemne interesy, przemieszczamy się po całym globie, czego dowodem jest fakt, że akcja toczy się w tak zróżnicowanych lokacjach, jak Sycylia, St. Petersburg, Malezja, Japonia czy Nuristan. Do wykorzystania mamy arsenał ponad 30 broni, począwszy od noży i pistoletów, a skończywszy na karabinach snajperskich i materiałach wybuchowych. W stosunku do części pierwszej doszły nowe rodzaje oręża i gadżetów przydanych zabójcy (kusze, zatrute strzałki, naboje ogłuszające, a nawet chloroform). Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj.

Hitman: Contracts, ostatnia z gier wchodzących w skład Trylogii, to trzecia już odsłona słynnej sagi, pozwalającej nam wcielić się w postać płatnego mordercy. Tym razem autorzy ze studia IO Interactive podczas produkcji położyli duży nacisk na to, by owoc ich prac był o wiele bardziej mroczny i drastyczny aniżeli obie poprzedniczki. Cel ów osiągnięto zarówno dzięki licznym zabiegom audiowizualnym (ulepszony, trójwymiarowy engine graficzny, wykorzystujący efekty typu motion blur czy light bloom), jak i fabule, której nie powstydziłby się niejeden film kryminalny. Na początku gry naszego bohatera spotykamy w jednym z paryskich hoteli, z raną postrzałową. W wyniku wycieńczenia, wysokiej gorączki i działania przeróżnych leków uśmierzających ból, Agenta 47 nawiedzają różne wizje z przeszłości, a my bierzemy w nich fizyczny udział, obserwując wszystkie wydarzenia niczym retrospekcje. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 256 głosów czytelników.

Hitman: Trylogia (2007) cena w dniu premiery: 24,90 PLN

Wymagania wiekowe Hitman: Trylogia (2007): 16+

Hitman: Trylogia (2007) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB
  • Windows 2000/XP