Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2010, 16:30

Hitman 5 najwcześniej w grudniu przyszłego roku?

Sytuacja wokoło ewentualnej kontynuacji serii Hitman robi się coraz bardziej pogmatwana. W ostatnich dniach docierały do nas przeróżnego sortu informacje, a najnowsza ich partia niesie wieści, które powinny ucieszyć wszystkich fanów.

Sytuacja wokół ewentualnej kontynuacji serii Hitman robi się coraz bardziej pogmatwana. W ostatnich dniach docierały do nas przeróżnego sortu informacje, jednak najnowsza ich partia niesie wieści, które powinny ucieszyć wszystkich fanów.

 

Hitman 5 najwcześniej w grudniu przyszłego roku? - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że kilka dni temu duże zamieszanie wywołały grafiki koncepcyjne w oczywisty sposób odwołujące się do cyklu Hitman. Mogliśmy na nich zobaczyć również nazwy firm Square Enix , Eidos i IO Interactive oraz łatwo rozpoznawalne logo serii, któremu towarzyszyła data 2011. Obrazki w błyskawicznym tempie usunięto, a oficjalne źródła zaprzeczyły, jakoby grafiki te odnosiły się do jakiejkolwiek nowej gry z cyklu.

Mogłoby się wydawać, że sprawa jest zamknięta, jednak według serwisu Eurogamer wszystkie te oficjalne oświadczenia to jedynie zasłona dymna. Redaktorzy wspomnianej strony zasięgnęli języka u dobrze poinformowanej osoby i uzyskali zapewnienie, że Hitman 5 znajduje się w produkcji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360, a jego premiera planowana jest najwcześniej na grudzień przyszłego roku. Co więcej, podobne informacje uzyskano też od źródła związanego z jednym z europejskich dystrybutorów gier.

 

Hitman 5 najwcześniej w grudniu przyszłego roku? - ilustracja #2

 

Wszystko wskazuje na to, że w rzeczywistości IO Interactive po cichu pracuje nad nowym Hitmanem i studio po prostu nie jest gotowe oficjalnie potwierdzić istnienia tego projektu. Ma to sens zważywszy na fakt, że 20 sierpnia premierę będzie mieć najnowsza gra tego zespołu, czyli Kane & Lynch 2: Dog Days. Ujawnienie nowych przygód Agenta 47 mogłoby odciągnąć uwagę publiczności od tego wydarzenia, więc na chwilę obecną najmądrzejszym zagraniem jest milczenie w tej sprawie.

Przypomnijmy, że kolejne spekulacje na temat gry Hitman 5 pojawiają się dosyć regularnie. W czerwcu zeszłego roku głośno było o planach nakręcenia drugiej części filmowej adaptacji serii. Wtedy przewidywano, że piąta odsłona cyklu zadebiutuje razem z ekranizacją. Informacje te potwierdzał nawet ówczesny prezes Eidosa. Jak dzisiaj wiemy, w tym roku nie zobaczymy ani filmu, ani gry z łysym zabójcą w roli głównej. Później pojawiły się plotki, że opracowaniem piątego Hitmana zajmie się inne studio, ale informacje te zostały szybko zdementowane. Najpewniej na jakiekolwiek konkrety przyjdzie nam poczekać, aż Kane & Lynch 2: Dog Days zadomowią się na półkach sklepowych. Zapewne dopiero wyprowadzka tych dwóch psychopatów ze studia produkcyjnego rozwiąże języki ludziom zatrudnionym w IO Interactive.