Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2010, 09:49

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Green Lantern: Rise of the Manhunters

Comic-con to prawdziwe święto fanów obrazkowych historii, dlatego nie dziwi, że sporo z pokazywanych na tej imprezie gier opartych jest na różnego rodzaju komiksach. Jeden z nowo ogłoszonych tytułów pozwoli nam wcielić się w Green Lanterna.

Comic-con to prawdziwe święto fanów obrazkowych historii, dlatego nie dziwi, że sporo z pokazywanych na tej imprezie gier opartych jest na różnego rodzaju komiksach. Jeden z nowo ogłoszonych tytułów pozwoli nam wcielić się w Green Lanterna.

 

Nadchodzi Green Lantern: Rise of the Manhunters - ilustracja #1

 

Green Lantern to superbohater należący do uniwersum DC Comics, czyli tego samego, które zamieszkują m.in. Batman i Superman. W lecie przyszłego roku na ekrany kin wejdzie film fabularny bazujący na tym komiksie i gra ma się ukazać w tym samym czasie, tak by wykorzystać zainteresowanie publiczności tym tematem.

Green Lantern: Rise of the Manhunters ma być produkcją zręcznościową, wzbogaconą elementami przygodowymi. Wcielimy się w Hala Jordana (najsłynniejszego Green Lanterna), któremu głosu użyczy Ryan Reynolds, odtwarzający tę rolę również w filmie. Fabuła ma zostać mocno rozbudowana w stosunku do ekranizacji i zaoferuje nowe wątki oraz lokacje. Warto też dodać, że to pierwsza gra, w której postać ta gra pierwsze skrzypce.

Green Lantern: Rise of the Manhunters szykowany jest w wersjach na PlayStation 3, Wii oraz Xboksa 360. Za produkcję odpowiada studio Double Helix znane głównie ze stworzenie Silent Hill: Homecoming oraz prac nad nadchodzącym Front Mission Evolved. Planowana jest również edycja na NDS, za którą odpowiada Griptonite Games.

 

Nadchodzi Green Lantern: Rise of the Manhunters - ilustracja #2

Okładka pisma Entertainment Weekly ujawniająca projekt kostiumu Green Lanterna w filmowej adaptacji.

 

W minionej dekadzie superbohaterowie ze stajni DC Comics nie mieli szczęścia zarówno do ekranizacji jak i interaktywnych adaptacji, zwłaszcza w porównaniu do konkurencyjnego Marvel Comics. Jedynym chlubnym wyjątkiem był Batman , w przypadku którego w ostatnich latach nie tylko dostaliśmy świetny film w postaci Mrocznego Rycerza, ale również wspaniałą grę zatytułowaną Batman: Arkham Asylum. Przyszłość zapowiada się jednak dla tego uniwersum odrobinę bardziej optymistycznie. W tym roku premierę mieć będzie obiecujące MMO DC Universe Online, a na przyszły rok szykowana jest kontynuacja Arkham Asylum . Pozostaje mieć nadzieję, że Green Lantern pójdzie w ślady Batmana, a nie nieszczęsnej Catwoman, w przypadku której zarówno na film, jak i grę lepiej miłościwie spuścić zasłonę milczenia.