Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2010, 12:15

autor: Adrian Werner

Nastepny Hitman restartem serii?

Już od pewnego czasu krążą plotki o kolejnej odsłonie cyklu Hitman. Jeśli opublikowane właśnie informacje okażą się prawdziwe to fani łysego zabójcy powinni przygotować się na spore zmiany.

Już od pewnego czasu krążą plotki o kolejnej odsłonie cyklu Hitman. Jeśli opublikowane właśnie informacje okażą się prawdziwe to fani łysego zabójcy powinni przygotować się na spore zmiany.

Nastepny Hitman restartem serii? - ilustracja #1

Pierwszy artwork. Czy rzeczywiście tak wyglądać będzie nowy Agent 47?

Wyciek pochodzi z duńskiego bloga i sporo wskazuje na to, że mamy tu do czynienia z prawdziwymi konkretami, a nie jedynie majakami autora. Według zawartych tam informacji gra ma być restartem serii i dlatego nazwana zostanie po prostu Hitman. Ponownie wcielimy się w Agenta 47 (któremu głos tradycyjnie podłoży David Bateson), jednak teraz bohater ten będzie się mógł pochwalić brodą. Kampania składać się ma z dwóch rodzajów misji. Pierwszy z nich to typowe dla serii zlecenia, czyli duże otwarte poziomy, w których cel możemy wyeliminować na wiele różnych sposobów. Drugim typem będą bardziej liniowe misje nastawione na akcję. W nich przeżycie ułatwi nam system korzystania z osłon. Brzmi to trochę jak pierwsza część, w której oprócz poziomów składankowych mieliśmy także czysto zręcznościowe sekcje w dżungli.

Co ciekawe, gra ma nam również umożliwić pokierowanie postaciami innymi niż Agent 47, a jednym z dodatkowych zabójców będzie kobieta. Ponadto, większy nacisk ma zostać położony na fabułę, a całość powstaje równoległe z drugą częścią filmowej adaptacji.

Nastepny Hitman restartem serii? - ilustracja #2

Hitman: Blood Money

Trzeba przyznać, że restart serii wydaje się dosyć kontrowersyjnym pomysłem. Ponadto, po serii Kane & Lynch niewielu graczy ma zbyt dobrą opinię o talencie studia IO do tworzenia trzecioosobowych gier akcji, więc zapowiedź władowania takich elementów do Hitmana może budzić niepokój. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, kto obecnie pracuje w tym studiu. Problem polega na tym, że w 2008 roku z IO Interactive odeszli praktycznie wszyscy związani z cyklem ludzie. Założyli oni następnie firmę Reto-Modo i rozpoczęli prace na swoim pierwszy nowych projektem – inspirowaną wczesnymi odcinkami serii Battlefield sieciową strzelanka pod tytułem Heroes & Generale (zainteresowanym polecam udanie się na oficjalną stronę). To właśnie ten masowy eksodus ze studia IO jest jedną z głównych przyczyn opóźnień w produkcji piątego Hitmana.

Oczywiście, należy brać pod uwagę to, że wyciek ten wcale nie musi okazać się prawdziwy, więc do czasu oficjalnego potwierdzenia warto się wstrzymać z osądami.