Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2012, 13:18

autor: sathorn

Szczegóły dotyczące Assassin's Creed III w wersji na Wii U

Assassin's Creed III, zwieńczenie historii Desmonda Milesa, ukaże się także na nadciągającą wielkimi krokami, kolejną stacjonarną konsolę firmy Nintendo. Oczywiście nie obejdzie się bez smaczków, które wzbogacą tę wersję, zachęcając konsumentów do zakupu nowego sprzętu Japończyków.

Pojawiły się szczegóły dotyczące Assassin’s Creed III w wersji na konsolę Nintendo Wii U. Od standardowych wydań na konsole obecnej generacji, gra będzie się różniła funkcjonalnością związaną z nietypowym kontrolerem, którym obsłużymy sprzęt Japończyków.

Szczegóły dotyczące Assassin's Creed III w wersji na Wii U - ilustracja #1

Przypominający tablet kontroler będzie „imitował” element interfejsu Animusa. Ułatwi nam dostęp do mapy, ale nie tylko. Co jakiś czas na ekranie kontrolera będą pojawiały się powiadomienia, dotyczące informacji z bazy danych Animusa. Dzięki temu zabiegowi nie będzie konieczne wyświetlanie tych treści na ekranie telewizora, co pozwoli na uniknięcie zaburzeń rozgrywki. Charakterystyczny kontroler Nintendo Wii U posłuży również za encyklopedię, która w każdej chwili da nam dostęp do informacji na temat odwiedzanych miejsc, czy spotykanych osób. Dotknięciem ekranu będziemy mogli także bardzo szybko zmieniać broń.

Ciekawostką jest wykorzystanie kontrolera jako alternatywnego widoku dla Eagle Vision – będzie to możliwe dzięki użyciu wbudowanego w urządzenie akcelerometru. Jak rozumiem, charakterystyczny widok będzie wyświetlał się wtedy na małym ekranie.

Assassin’s Creed III to zwieńczenie historii Desmonda Milesa, młodego mężczyzny, próbującego walczyć z Zakonem Templariuszy poprzez odkrywanie śladów, którymi podążali jego przodkowie, i poszukiwanie wskazówek, mających wpływ na teraźniejszość. Bohater w każdej części serii, przy pomocy urządzenia zwanego Animusem, przeżywa wysoce realną symulację wspomnień swoich dalekich przodków. Trzecia część gry pozwala wcielić się w Connora, asasyna pochodzenia indiańskiego, walczącego w czasie rewolucji amerykańskiej.

Assassin’s Creed III ukaże się 30 październka na platformach PlayStation 3, Xbox 360 i na komputerach osobistych. Data premiery na Nintendo Wii U wciąż jest nieznana, prawdopodobnie jednak zarówno konsola, jak i gra ukażą się przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.