Szczegóły dotyczące Assassin's Creed III w wersji na Wii U

Assassin's Creed III, zwieńczenie historii Desmonda Milesa, ukaże się także na nadciągającą wielkimi krokami, kolejną stacjonarną konsolę firmy Nintendo. Oczywiście nie obejdzie się bez smaczków, które wzbogacą tę wersję, zachęcając konsumentów do zakupu nowego sprzętu Japończyków.

Kamil Ostrowski

Pojawiły się szczegóły dotyczące Assassin’s Creed III w wersji na konsolę Nintendo Wii U. Od standardowych wydań na konsole obecnej generacji, gra będzie się różniła funkcjonalnością związaną z nietypowym kontrolerem, którym obsłużymy sprzęt Japończyków.

Szczegóły dotyczące Assassin's Creed III w wersji na Wii U - ilustracja #1

Przypominający tablet kontroler będzie „imitował” element interfejsu Animusa. Ułatwi nam dostęp do mapy, ale nie tylko. Co jakiś czas na ekranie kontrolera będą pojawiały się powiadomienia, dotyczące informacji z bazy danych Animusa. Dzięki temu zabiegowi nie będzie konieczne wyświetlanie tych treści na ekranie telewizora, co pozwoli na uniknięcie zaburzeń rozgrywki. Charakterystyczny kontroler Nintendo Wii U posłuży również za encyklopedię, która w każdej chwili da nam dostęp do informacji na temat odwiedzanych miejsc, czy spotykanych osób. Dotknięciem ekranu będziemy mogli także bardzo szybko zmieniać broń.

Ciekawostką jest wykorzystanie kontrolera jako alternatywnego widoku dla Eagle Vision – będzie to możliwe dzięki użyciu wbudowanego w urządzenie akcelerometru. Jak rozumiem, charakterystyczny widok będzie wyświetlał się wtedy na małym ekranie.

Assassin’s Creed III to zwieńczenie historii Desmonda Milesa, młodego mężczyzny, próbującego walczyć z Zakonem Templariuszy poprzez odkrywanie śladów, którymi podążali jego przodkowie, i poszukiwanie wskazówek, mających wpływ na teraźniejszość. Bohater w każdej części serii, przy pomocy urządzenia zwanego Animusem, przeżywa wysoce realną symulację wspomnień swoich dalekich przodków. Trzecia część gry pozwala wcielić się w Connora, asasyna pochodzenia indiańskiego, walczącego w czasie rewolucji amerykańskiej.

Assassin’s Creed III ukaże się 30 październka na platformach PlayStation 3, Xbox 360 i na komputerach osobistych. Data premiery na Nintendo Wii U wciąż jest nieznana, prawdopodobnie jednak zarówno konsola, jak i gra ukażą się przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

Assassin's Creed III

Assassin's Creed III

PC PlayStation Xbox Nintendo
po premierze

Data wydania: 30 października 2012

Informacje o Grze
7.7

GRYOnline

7.8

Gracze

7.3

Steam

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2012-03-26
13:29

kuba83 Centurion

ciewkawe :)

Komentarz: kuba83
2012-03-26
15:56

Chriso25 Generał

Chriso25

Zamiast tego, wolalbym dowiedziec sie, jakie sa roznice w grafice pomiedzy Wii U a PS3 i Xboxem 360. W koncu to konsola nowej generacji, wiec powinna byc ze cztery razy mocniejsza od obecnych konsol.

Komentarz: Chriso25
2012-03-26
18:33

zanonimizowany759561 Konsul

A dokładnie to 20% :D

Komentarz: zanonimizowany759561

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl