Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 września 2014, 08:03

Promocje mobilne na weekend 13–14 września (m.in. Godfire, Star Horizon, Plants vs. Zombies)

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Godfire: Rise of Prometheus, Star Horizon, Plants vs. Zombies i Pocket Stables.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Godfire: Rise of Prometheus

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

Dzisiejszy przegląd promocji mobilnych rozpoczynamy od informacji o kolejnej przecenie Godfire: Rise of Prometheus, efektownego slashera od bydgoskiego studia Vivid Games (autorów m.in. Real Boxing). Co ciekawe, obniżka została nałożona na poprzednią, wprowadzoną w życie jeszcze pod koniec lipca, dzięki czemu obecnie opowieść o tytanie Prometeuszu można nabyć za ledwie 4 złote. W międzyczasie twórcy wprowadzili też kilka poprawek do dużej aktualizacji Combat Update, wydanej 31 lipca.

Star Horizon

Android: ok. 7 zł; wcześniej ok. 15 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 15 zł

Obrodziło w dzisiejszym przeglądzie w polskie gry. Kolejną z nich jest Star Horizon, czyli kosmiczna strzelanka autorstwa studia Tabasco Interactive. Cena tej bardzo udanej produkcji została obniżona o połowę, co czyni z niej smakowity kąsek dla wszystkich miłośników klimatów sci-fi. W grze nie brakuje wielkich kosmicznych bitew, ciekawie skrojonego wątku fabularnego oraz podejmowania istotnych, kształtujących kierunek, w jakim rozwija się kosmiczna opowieść. Całość ubrano w atrakcyjną szatę graficzną, stworzoną na silniku Unity.

Pocket Stables

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 17 zł

Japońskie studio Kairosoft, które zaistniało w świadomości graczy wraz z premierą doskonałego Game Dev Story, obniżyło cenę jednej z ciekawszych pozycji w swojej ofercie, mianowicie Pocket Stables. Produkcja stawia nas w roli hodowcy koni, który musi rozwinąć swoje ranczo na tyle, by wprowadzić swoje zwierzęta na sportowy i finansowy szczyt. Dokonuje się tego oczywiście poprzez rozbudowę infrastruktury oraz udział w gonitwach. Pocket Stables można polecić każdemu miłośnikowi strategii ekonomicznych.

The Rhythm of Fighters

Android: za darmo; wcześniej ok. 3 zł; iOS: za darmo; wcześniej ok. 4 zł

Przez kilka najbliższych dni posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem oraz iOS mogą pobrać za darmo grę The Rhythm of Fighters – nietypowy eksperyment studia SNK Playmore, stanowiący połączenie bijatyki z grą muzyczno-rytmiczną. W produkcji przejmujemy kontrolę nad wojownikami znanymi z serii The King of Fighters i stajemy do walki w rytm utworów pochodzących z najpopularniejszych marek japońskiego dewelopera (m.in. KOF, Fatal Fury, Samurai Shodown oraz Metal Slug).

Slingshot Puzzle

iOS: za darmo; wcześniej ok. 8 zł; Android: za darmo

Jeśli miałbym wskazać gatunek idealnie współgrający z urządzeniami mobilnymi, bezapelacyjnie wybrałbym gry logiczne. Setki godnych uwagi reprezentantów stanowi wystarczający powód przemawiający za takim, a nie innym wyborem. Jednym z takowych tytułów jest obecnie darmowa Slingshot Puzzle – wymagająca propozycja studia Kea, w której gracz stara się wystrzelić złotą kulkę w taki sposób, aby ominęła ona przeszkody, aktywowała przejścia i dotarła do wyjścia. Wszystko to na ponad 140 planszach o systematycznie rosnącym poziomie trudności.

Red Crow Mysteries: Legion

iPhone: za darmo; wcześniej ok. 19 zł; iPad: za darmo; wcześniej ok. 25 zł

W tym tygodniu za darmo można również pobrać Red Crow Mysteries: Legion – interesującą i efektowną wizualnie przygodówkę typu ukryte obiekty. Dzieło studia Cateia Games pozwala wcielić się w bohatera potrafiącego sięgać wzrokiem do alternatywnych wymiarów. Dzięki swej wyjątkowej zdolności jest on w stanie odkryć tajemnicę tytułowego legionu i uchronić ludzkość od niechybnej zagłady.

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

W tym tygodniu z promocji Okazje Red Stripe ucieszą się miłośnicy gier defensywnych (Plants vs Zombies), dungeon crawlerów (Dungeon Stalker 2) oraz samochodowych runnerów (Xtreme Joyride). Pełny przegląd przecenionych pozycji znajdziecie poniżej:

iKOID Bundle #18: „Rise and Retaliate!” - Babel Rising 3D, Rico: A Tale of Two Brothers, Race.a.bit i inne za około 6 zł

Serwis iKOID zorganizował kolejną akcję, za sprawą której posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android mogą nabyć kilka gier za grosze. Tym razem w skład pakietu weszło pięć pozycji: Babel Rising 3D, Emily the Strange, Rico, Race.a.bit oraz Retaliate. Paczkę można nabyć za kwotę ok. 6 złotych – promocja dobiegnie końca 25 września.