Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2015, 21:25

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 maja 2015 r.)

W minionym tygodniu polskie firmy zapowiedziały premiery kilku gier i obejrzeliśmy nowy zestaw materiałów video z wielce wyczekiwanego projektu.

Jedna z jednostek studia Reality Pump zakończyła działalność. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 maja 2015 r.) - wiadomość - 2015-05-11
Jedna z jednostek studia Reality Pump zakończyła działalność.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

J-Stars Victory Vs +

Do planów wydawniczych firmy Cenega dołączyła gra J-Stars Victory Vs +, czyli bijatyka, w której wystąpią najsłynniejsze postacie z komiksów drukowanych w japońskich magazynach Shonen JUMP oraz V JUMP.

Tytuł ukaże się 26 czerwca na konsole PlayStation 4 w oryginalnej angielskiej wersji językowej.

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Cenega wyda także w naszym kraju The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited, czyli nową pudełkową edycję gry MMORPG zawierającą wszystkie dodatki.

Produkcja ukaże się na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 równocześnie z premierą światową, czyli 9 czerwca. Dystrybutor nie planuje lokalizacji, więc gra dostępna będzie wyłącznie w angielskiej wersji językowej.

Tales of Graces F & Tales of Symphonia Chronicles Compilation

Ostatnią zapowiedzą wydawniczą firmy Cenega było Tales of Graces F & Tales of Symphonia Chronicles Compilation. Pod tym długim tytułem kryje się zestaw trzech odsłon popularnej serii japońskich RPG-ów. W skład paczki wejdzie Tales of Symphonia, Tales of Symphonia: Dawn of the New World oraz Tales of Graces F.

Na premierę pakietu nie będziemy musieli czekać długo. Trafi on do sprzedaży 15 maja, wyłącznie w wersji na PlayStation 3.

Wersja pecetowa Star Horizon

Polskie studio Tabasco Interactive poinformowało, że pecetowa wersja kosmicznej strzelanki Star Horizon trafi do sprzedaży w usłudze Steam 28 maja. Produkcja zadebiutowała w zeszłym roku na urządzeniach mobilnych, gdzie spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem.

Tanie serie

Pomarańczowa Kolekcja Klasyki

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 maja 2015 r.) - ilustracja #4

Wydawana przez Cenegę tania seria Pomarańczowa Kolekcja Klasyki wzbogaci się 15 maja o cztery nowe tytuły:

  1. Ultra Street Fighter IV
  2. Resident Evil: Operation Raccoon City
  3. Resident Evil 6
  4. Sid Meier’s Civilization V: Game of the Year Edition

Wszystkie gry dostępne będą w polskiej wersji językowej, w sugerowanej cenie detalicznej 34,99 złotych.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 maja 2015 r.) - ilustracja #5

Do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 i dołączono do niego pełne wersje trzech gier:

  1. Anno 2070
  2. Wolfentein
  3. Flashout 3D

Pozostałe wieści

Problemy Reality Pump

Pierwszą grą studia było Earth 2140. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 maja 2015 r.) - wiadomość - 2015-05-11
Pierwszą grą studia było Earth 2140.

Miniony tydzień przyniósł smutną wiadomość o końcu Reality Pump, czyli jednego z najstarszych polskich studiów deweloperskich. Przyczyną zamknięcia były kłopoty finansowe i strukturalne. Część zwolnionych pracowników znalazła już zatrudnienie w zespołach takich jak Bloober Team czy Teyon.

Po kilku dniach okazało się jednak, że doniesienia o kompletnej śmierci studia mogły być przesadzone. Przedstawiciel firmy Topware poinformował media, że Reality Pump podzielone było na kilka jednostek i tylko jedna z nich zbankrutowała, więc całą sytuację można uznać, że restrukturyzację studia.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – nowe materiały video

Do premiery Wiedźmin 3: Dziki Gon pozostało już tylko kilka dni, więc ostatnio jesteśmy zasypywani materiami video z tej gry. Wśród najnowszych znalazł się trwający prawie sześć minut filmik stanowiący zapis rozgrywki z wersji na PlayStation 4.

Ponadto mogliśmy obejrzeć świeży zwiastun, zatytułowany Gniew i Stal, oraz dziennik dewelopera, w którym deweloperzy ze studia CD Projekt RED opowiadają o projektowaniu potworów i sposobach na pokonanie niektórych z nich.

Przypomnijmy, że gra trafi do sprzedaży 19 maja w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Ciekawe linki