Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2014, 19:53

autor: Ender

Dying Light – znamy dokładną datę premiery

Deweloperzy z polskiego studia Techland ogłosili oficjalną datę premiery gry Dying Light. Nastąpi ona pod koniec stycznia 2015 roku. Tytuł pojawi się równocześnie na wszystkich planowanych platformach sprzętowych, a więc komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Początkowo gra miała pojawić się jeszcze tej jesieni - Dying Light – znamy dokładną datę premiery - wiadomość - 2014-09-11
Początkowo gra miała pojawić się jeszcze tej jesieni

W maju tego roku informowaliśmy o przesunięciu premiery Dying Light, a więc kolejnego tytułu z zombie w roli głównej, której producentem jest polskie studio Techland. Twórcy potwierdzili wówczas, że gra trafi na półki sklepowe kilka miesięcy później niż przewidywano. Powodem tej decyzji miała być, jak zazwyczaj w podobnych przypadkach, chęć dokładniejszego przetestowania i dopracowania produkcji. Dziś wrocławski zespół potwierdził wreszcie dokładną datę debiutu, która miejmy nadzieje zostanie ostatecznie dotrzymana. Dying Light pojawi się w sprzedaży w Europie 30 stycznia 2015 roku. W USA i Kanadzie premiera nastąpi tradycyjnie trzy dni wcześniej. Gra trafi jednocześnie na wszystkie platformy sprzętowe, a więc komputery PC oraz konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Ponieważ Techland odpowiada z dystrybucję pecetowej wersji Dying Light w naszym kraju, firma otworzyła oficjalną polską stronę gry, na której możemy składać zamówienia przedpremierowe. Sugerowana cena Dying Light w pre-orderze wynosi 139 zł. Wedle informacji sprzedawcy, rodzima edycja będzie posiadać blokadę regionalną Steam i jest dostępna tylko dla osób przebywających na terytorium Polski. W ten sposób producent zagwarantował niższą cenę tytułu, w stosunku do jego zachodniego wydania.

Zachętą do złożenia pre-orderu ma być bonusowe DLC. Niestety, przeciwnikom tego typu praktyk nie spodoba się fakt, że nie jest ono zwykłą skórką dla postaci czy nowym rodzajem broni, ale dodatkowym trybem multiplayer, nazywający się Be the Zombie. Oferuje on asymetryczny model zabawy, w którym jeden z graczy wciela się w wyjątkowo niebezpieczne i szybkie zombie, a zadaniem pozostałych uczestników rozgrywki jest pokonanie tego przeciwnika i odparcie jego ataków. Możemy spodziewać się, że ten ciekawie zapowiadający się tryb po premierze gry będzie zapewne dostępny jedynie odpłatnie.

Dying Light będzie grą akcji z otwartym światem w klimacie survival horroru. Gra połączy ze sobą elementy serii Dead Island (crafting, walka wręcz) oraz Mirror’s Edge (parkour). W trakcie rozgrywki wcielimy się w jedną z czterech postaci i trafimy do południowoamerykańskiego miasta. Pod wpływem tajemniczego wirusa prawie cała populacja metropolii zostanie zamieniona w krwiożercze zombie. Co ciekawe, za dnia żywe trupy mają być mało aktywne, powolne i niemal niegroźne, natomiast w nocy zamienią się w prawdziwe maszyny do zabijania – szybkie i chcące dopaść gracza za wszelką cenę. W trakcie zabawy ważna będzie nie tylko eksploracja, ale i zdobywanie surowców, niezbędnych do przeżycia w niesprzyjających warunkach.

  1. Oficjalna strona Dying Light
  2. Testowaliśmy tryb kooperacji w Dying Light - Mirror's Edge, Evolve, a nawet Alan Wake w jednym
  3. Graliśmy w Dying Light - polskie zombiaki i Dead Island na sterydach